Stierače golf 5 plus

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Marek.vwplus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.10.2020 15:11

Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa Marek.vwplus »

Dobrý deň

Chcel by som Vás poprosiť o radu.
Mám VW golf plus 2005 77kw. Kúpíl som ho za nejaké to € aj s chybami a pomaly som ich po odstraňoval až na jednu. Funguje mi iba jeden stierač a to ľavý. Pravý sa nehýbe. Rozobral som to a zistil som, že pantograf tam je, ale chýba tam motorček. Moja otázka je. Aké číslo 5M0955... a dalej má mať motorček na pravo teda strana spolujazdca, keď si ho chcem pozháňať na vrakovisku? Bol som osobne navštíviť autorizovaný servis, ale tam mi dali iba nejaké nové číslo 5M0998021 a to je pre obe strany a cena bola nejakých 400€ iba za jeden motorček. O to samozrejme nemám záujem. Ani jeden servis mi nevedel dať odpoveď na moju otázku. Zohnať nie je problem, ale pod akým číslom, aby to bolo synchrónne a aby to fungovalo. Číslo z ľavého ktorý mi funguje je 5M0955119D. Bolo mi aj povedané, ze nepárne číslo na konci je ľavá strana a párne čislo na konci pravá strana.
Ďakujem za Váš čas a rady pri riešení môjho problému.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Kludne objednaj z ebayu z anglicka ich soferovu stranu podla roku vyroby a bude to fungovat. Ja som ta menil na leone. Mozno mame aj rovnake cislo dielu.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Prelude
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.04.2010 18:14

Re: Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa Prelude »

To, ze prava strana je parne cislo, by mohla byt pravda. Cele tiahlo stieraca vlavo, vratane motorceka pre tvoj Golf Plus ma oznacenie 5M0955023D pre lavu stranu, pre pravu 5M0955024D. Podla toho by mal mat motorcek 5M0955120D - https://www.ekodiely.sk/e-shop/1091825- ... m0955120d/ - obr. c. 5
Golf V 1,4 59kW Edition
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line

lekvar81
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.10.2020 12:47

Re: Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa lekvar81 »

cauko ja mam golf plus 2006 77kw, problem so stieracmi som zatial nemal....ale mam problem so zatekanim do kufra, po dvojdnovom dazdi mam komplet mokry koberec v kufri. ty sa s tym zatial nestretol? diky

Marek.vwplus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.10.2020 15:11

Re: Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa Marek.vwplus »

Prelude, ďakujem za radu! Práve tento motorček s týmto označením je problém zohnať. Stránka Eco ponuku zobrazuje, ale v skutočnosti ho nemajú, idem hľadať ďalej.
Lekvar81, nemam s týmto problém, ale myslím si že môžeš mat stvrdnuté gumy okolo dosadzovacích plôch celého zadného krídla dverí alebo len lokálne. Skús si to ošetriť týmto https://www.formotor.sk/starostlivost-o ... 500ml.html možno sa mýlim, ale asi treba isť vylučovacou metódou. Skús si skontrolovať doraz všetkých úchytov či ti to sedí. Viac Ti neviem poradiť.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa frflos »

...motorcek ako samostatny diel asi nie je https://volkswagen.7zap.com/cz/rdw/golf ... 55-955000/
Prílohy
Screenshot_9.jpg
Screenshot_9.jpg (77.15 KiB) 1294 zobrazení
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Marek.vwplus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.10.2020 15:11

Re: Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa Marek.vwplus »

Áno viem o tom, ale ponúkli mi v autorizovanom servise motorček za 400€ a pantograf za 150€, ale zohnať ho ako náhradu nie je šanca, jedine vrakoviska. A v mojom prípade je to zložitejšie pretože motorček s označením 5M0955120D je obtiažne zohnať.

Používateľov profilový obrázok
Peťas
Vodič
Vodič
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 09.02.2012 14:49
Bydlisko: OstraVWa

Re: Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa Peťas »

Obrázok - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázok - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázok - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG
Obrázok - Ex: VW Touran 1T1 2.0 TDI DSG

Marek.vwplus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.10.2020 15:11

Re: Stierače golf 5 plus

Príspevok od používateľa Marek.vwplus »

Peťas, ďakujem za odkaz. Motorček nemajú, písal som email. Jednoduchšie je zohnať motorček s koncovým písmenom A,B,C aj v rámci SR. Fungoval by prosím motorček aj s iným koncovým písmenom? Teda moznosti 5M0955120 B alebo C alebo snad A ? Prelude, na eko dieloch motorček nemajú a tak isto som prešiel cely web a nič, obvolal som vrakoviská a nič. Ponúkajú mi motorčeky so správnym číselným označením, ale žial nikde nemajú motorček s koncovým D.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"