Parazitický odber 300mA POMOC poistka c.14 vnutorne osvetlenie a central

Ochrana Vášho vozidla.

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Rastikes
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.03.2020 11:45

Parazitický odber 300mA POMOC poistka c.14 vnutorne osvetlenie a central

Príspevok od používateľa Rastikes »

Zdravím , mám golfa 99 1.6 74kw , pokial na aute nechodím , tak sa mi cez den, dva vybije cela baterka , alternator dobíja,nesvieti , ked auto vypnem a za 15min niekde idem tak spoko ale uz ked auto stoji 2,3,4hodky tak smola , alternator som meral , dobíja , kontrolka nesvieti. Pasívny odber som meral , zistil som ze mi zamknute auto , so zavretymi dvermi v klude odoberá 300mA , odpojil som radio ktore bolo dorabane no zmena minimalna , tak som siel postupne po poistkach , odpajal ich az som prisiel k poistke č.14 osvetlenia interieru a centralne zamykanie , tam mi prud klesol o nejakych 200/250mA. Kontroloval som svetla v interieri , zhasinaju neostavaju vysiet zapnute , central ide. Baterku som bol dat premerat v servise povedali mi ze nieje na tom najhoršie mala by ešte potiahnuť nakolko nieje este taka zima. Baterku hoci novu kupim lebo uz je 3rocna to je najmenej len chcem sa dostat k problemu o sa to deje lebo aj tu novu baterku mi to za mesiac vycuca. Viete mi poradiť kde by som sa mal pootacat a co popozerat ? V zadnych dverach mi nejde okno , ale motorcek huci len je asi vyskocene sklo. V soferovych dverach mi nejde zamok , fungujem len na centrale. V kufri zamok otvorim len klucom vraj ma central otvorit aj kufor. Neviem ci mam central dorabany alebo original. Za pomoc ďakujem.

martinko76
Vodič
Vodič
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 26.01.2020 19:44
Bydlisko: Poprad

Re: Parazitický odber 300mA POMOC poistka c.14 vnutorne osvetlenie a central

Príspevok od používateľa martinko76 »

Mal som niečo podobné, ale fiat stilo a bola zatecena poistkova skrinka. Vy montovať a skontrolovať. No a to, že ti nesvieti dobíjanie neznamená, že altik nemôže byť zlý. Aj to som už zažil.

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Re: Parazitický odber 300mA POMOC poistka c.14 vnutorne osvetlenie a central

Príspevok od používateľa oberon »

Ak mas central od vyroby, tak ano, ked odomknes auto, mal by sa ti odomknut aj kufor (5. dvere)
Teda prave tam by som hladal problem. Treba to zvnutra rozobrat (zhodit tapacir = 2x skrutka v rukovati, potom uz len poodtahovat od plechu) a skontrolovat ci kable napr. neskratuju na karoseriu, resp. nie su zaoxidovane konektory alebo samotny servomotor.
Mne tiez blblo odomykanie 5. dveri (tiez Golf 4, hatchback) - problem bol so zadierajucim sa mechanizmom, za ktory taha servo motor centralu. Vycistil som to, premazal a funguje dodnes.

Vo vnutornom osvetleni nahodou nepouzivas LED ziarovky ?
Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

Rastikes
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.03.2020 11:45

Re: Parazitický odber 300mA POMOC poistka c.14 vnutorne osvetlenie a central

Príspevok od používateľa Rastikes »

Nie nemám tam ledky , okej tak pozriem ten kufor dufam ze tym sa to opraví , na nejakom anglickom fore som sa docital ze to moze byt ono ten kufor , ze central stale kontroluje ci je zamknuty a chce odozvu atd atd a preto auto nejde do rezimu spanku. Neviem kolko je na tom pravdy ale tak pozriem ten kufor a dufam ze tam niečo vykoumam.

Rastikes
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.03.2020 11:45

Re: Parazitický odber 300mA POMOC poistka c.14 vnutorne osvetlenie a central

Príspevok od používateľa Rastikes »

A ak nemám centrál od výroby ? da sa nejako zistit ci je tam central dorabany alebo nie ? No a zabudol som spomenut bol som na diagnostike na delphine aj na vagu , no vypisovalo ze sa s centralom nevie spojiť. Preto tipujem ze central je dorabany.

Používateľov profilový obrázok
fifoIV
Vodič
Vodič
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 26.04.2017 08:52
Bydlisko: Košice-Juh

Re: Parazitický odber 300mA POMOC poistka c.14 vnutorne osvetlenie a central

Príspevok od používateľa fifoIV »

z tých zadných elektrických okien predpokladám, že ich nemáš dorábané, čiže by si mal mať komfortnú jednotku - tá sa nachádza pod volantom, tak si vieš overiť aj kabeláž, prípadne ju zameniť s inou a skúsiť kde je problém....inak len pre istotu, tí ľudia sa napájali na central alebo komfort? lebo je v tom rozdiel :wink:
Golf IV 1.9 TDI GTI Exclusive ARL, EGR off
ex Golf IV 1.9 TDI ALH chip 100kW PROFITUNING, EGR off

Napísať odpoveď

Návrat na "Zabezpečenie"