motorček klimatizácie

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Mirecen
Vodič
Vodič
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 22.10.2011 12:01

motorček klimatizácie

Príspevok od používateľa Mirecen »

Ahojte vsetci :) , mam aut.2klimu, ale vrci mi dost hlasno motorcek klimat., aj ked je v rezime OFF aj ON, neviem ci je to normalne, ked to vydava zvuky. Co som sa pytal v servise mi povedali, ze je to normalne, ale nezda sa mi to.. :roll:
1,4 16V 59kW

Používateľov profilový obrázok
synak
Vodič
Vodič
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 08.07.2008 08:46
Bydlisko: BA

Re: motorček klimatizácie

Príspevok od používateľa synak »

...co je motorcek klimatizacie..? ..pocujes kompresor z motoroveho priestoru alebo take obcasne pukanie (serva klapiek) z vnutra palubnej dosky.. ? ..ak to druhe tak je to naozaj normalne, robi to aj mne.. niekde asi inzinieri z NDR urobili chybu a u G5 je to bezne.
Touareg 2016
ex: Passat B7
ex: BMW e90 330i
ex: VW Golf 5
ex: Mazda 6
ex: Mazda 323F

Mirecen
Vodič
Vodič
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 22.10.2011 12:01

Re: motorček klimatizácie

Príspevok od používateľa Mirecen »

synak napísal:...co je motorcek klimatizacie..? ..pocujes kompresor z motoroveho priestoru alebo take obcasne pukanie (serva klapiek) z vnutra palubnej dosky.. ? ..ak to druhe tak je to naozaj normalne, robi to aj mne.. niekde asi inzinieri z NDR urobili chybu a u G5 je to bezne.

aha :wink: ... no ked som bol v servise VW, tak tam mi povedali, ze to roby motorcek klimatizacie, aj bol u mna v aute a pocuvali sme to co to roby (pocut to z vnutra palubnej dosky...) a na to mi povedal, ze to ma robyt iba chvilocku a potom same prestat, tak mi ho otocili do inej strany, ze bol zle otoceny, ale roby to dalej tak isto ako pred tym (zalezi od pocasia ako je vonku) niekedy viac niekedy menej a povedal mi, ze to je motorcek co to roby... :(
1,4 16V 59kW

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: motorček klimatizácie

Príspevok od používateľa frflos »

...treba skusit urobit zakladne nastavenie tej klapky a na chvilu to mozno pomoze
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Dominik46
Vodič
Vodič
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 08.08.2008 23:31
Bydlisko: Orava, Námestovo

Re: motorček klimatizácie

Príspevok od používateľa Dominik46 »

Nne sa dnes stala zase taka vec ze mi auto nekury iba ked mam nastavene HI ako nahle posuniem teplotu na 29.5 tak ide zimny vzduch (a pucut pri prepnuti na 29.5 nejake tuknutie v pristrojovke a zacne ist zima) ked vratim na HI tak zase teplo. Mozem si vybrat len zimu alebo teplo

co sa tam mohlo pokazit?

Dik

Používateľov profilový obrázok
xxxmisko
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: 29.12.2010 20:03
Bydlisko: ZM, BA

Re: motorček klimatizácie

Príspevok od používateľa xxxmisko »

nejaká klapka...
klik ->Predám<- klik
klik ->Kúpim<- klik

Passat B5,5 1.9TDi 96kW AVF, 2004
EX Golf V 1.9tdI 66kW BRU, 2006

cimbo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 25.07.2012 07:23

Re: motorček klimatizácie

Príspevok od používateľa cimbo »

Pridam sa k teme. Mam Golfa V 2008 a uz priblizne 4 rokoy sa mi pri zapnuti klimi ozyva tento zvuk a postupne sa to stupnuje, zacalo sa to v horucavach a jaztde v kolone, postupom casu to uz je vsak aj pocut uz v kazdom pocasi a okamzite po zapnuti AC. Je to pocut iba v interieri, vonku spod kapoty nic.
https://www.youtube.com/watch?v=oSXYGnBxUX0

Video sice nie je natocene v mojom aute ale robi to iste.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"