jedno dialkove ovladanie pre dve auta

Ochrana Vášho vozidla.

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
fb_patrick
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.10.2020 23:11

jedno dialkove ovladanie pre dve auta

Príspevok od používateľa fb_patrick »

Ahojte, mozno trochu netradicna tema. Vidim, ze problem s DO sa tu riesi dost casto, hlavne co sa tyka dosahu. Nas passat bol v minulosti policajnym autom v nemecku kde bolo v standarde zalievanie mechanickych zamkov, takze jediny sposob odomknutia auta je pomocou DO na original kluci. Dosah kluca je slaby, doslova mizerny a auto odomkne az ked kluc prilepim na okno. Teraz sme riesili problem, ze komfortne funkcie auta uplne zomreli, el.ovladanie okien, central, vsetko prec, skoncilo to vymenou komfortnej jednotky, doslova operacia co sa tyka sparovania komfortky z vrakoviska.
Aby som presiel k mojmu dotazu. Forum som prestudoval, antena v aute je v poriadku a tam, kde ma byt, okna niesu pokovene, komfortka je vymenena, auto ide odomykat klucom, dosah je ten isty a preto si myslim, ze ostava uz len kluc. Zhodou nahod mi na dvore stoji aj seat altea, ktora ma ten isty kluc, tu istu frekvenciu. Nasiel som tu aj sposoby ako naparovat kluc k autu. Otazka znie, ak teraz skusim passat sparovat s klucom od altei dostanem kluc, ktory bude odomykat dve auta, alebo budem mat dva kluce od passata a alteu uz neodomknem bez opetovneho preparovania kluca k altei jedine cez vag. Ide o to, ci je kluc pevna vec, na ktoru sa nauci reagovat rj auta a nasledne odomkne, alebo sa parovanim upravy samotny kluc. Logika mi hovori, ze kluc vysiela vzdy ten svoj kod na danej frekvencii, rj ho zachyti a ak ma povolenie(je kluc parovany k autu) tak sa auto odomkne, tym padom by som mal mat kluc, ktory odomkne lubovolny pocet aut s ktorymi je parovany. Myslim si ze centralne odomykanie tohto zastaraleho typu funguje na zaklade:kluc je jednoduchy vysielac, auto je prijimac, teda auto nevie poslat signal do kluca a nieco vnom zmenit :-) zvlastny dotaz, nenasiel som na internete odpoved

martinko76
Vodič
Vodič
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 26.01.2020 19:44
Bydlisko: Poprad

Re: jedno dialkove ovladanie pre dve auta

Príspevok od používateľa martinko76 »

Ty sparujes kluc k RJ.Cize si myslim,ze to druhe auto uz s tym dialkovym neodomknes.A baterku si skusil vymenit?

Napísať odpoveď

Návrat na "Zabezpečenie"