Biely dym pri studenom starte

SDI, TDI, TDI PD

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
vladino156
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.01.2016 09:12

Biely dym pri studenom starte

Príspevok od používateľa vladino156 »

Ahojte. Mam problem s mojim pasatom Awx, r.v 2004. Pri studenom starte ide z vyfuku cca minutu biely dym a neprijemny smrad ako stary diesel. (SMRAD A DYM AKO KED NA STAROM PEUGEOTE 605 2.1TD PADALA NAFTA LEN NA TOM SA TO HADALO PO NASTARTOVANI OKReM DYMU.. ) Po chvilke uz nic, auto si tichucko cvaka, po dyme ani pamiatka. Auto chyti na stvrt otacky, ci studene alebo teple. Za poslednych 10 tis km boli vymene nove vstrekovace (original vw nove 4ks s podlozkami a gumickami, ziadny repas, auto z nicoho nic neslo nastartovat, diagnoza vstrekovace tak som neriesil hluposti objednal nove a vyriesene), original termostat a cidlo, nove zhavky nkg, nove podtlakove vedenia, tesnenie pod vekom ventilov, olej sa meni kazdych 10-12tis liqui molly top tec 5w40, medzi vymenou sa dolieva tak 0,5L, filtre mann.. Veci sa menili sporadicky ako to prislo, nie koly dymeniu. To zacalo postupne aj ked sa na nom jazdill denne cca 160km po dialniciach, studeny start = biely dym. Auto uz nevyuzivam denne aj ked vyzera stale super, ale to dymenie ma stve. Na co sa zamerat? Zhavice boli vonku a su ok, voda sa netrati, olej je cisty, auto startuje na brnk, nic sa nehada, ziadna chyba motora alebo nieco ine.. Auto ma cca 150tis km chip, nic brutalne ale nikdy ziadny problem.. Teraz ma cca 340tis km. Rozmyslam ze skusim pretesnit cely tandem, mozno si tam prisava vzduch k nafte.. Neviem.. Za kazdu radu co pozriet dakujem vopred
B5.5 Variant AWX

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"