Nefunkčná klíma

Sedačky, volanty, palubné dosky, elektro...

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
patrik.a
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.06.2018 14:12

Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa patrik.a »

Caute chalani. Mám problém s Klímou vôbec nechladi. Bol som ju doplniť , kompresor ide, náplň neuniká a žiadnu chybu nevypisuje.. mám climatronic čo to môže byt ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
Luki V6
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1491
Dátum registrácie: 28.03.2009 22:12
Bydlisko: Gorolia
Kontaktovať používateľa:

Re: Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa Luki V6 »

nazdár co klapky nastavovaly se pomoci diagnostiky?

Používateľov profilový obrázok
marko306
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.05.2014 20:57
Bydlisko: Kúsok od Nitry

Re: Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa marko306 »

Videl si vizuálne, či zopne kompresor? Ventilátory sa točia?

Ja som mal zaoxidovanú poistku čo sú v motorovom priestore nad baterkou. Sú tam 3x 30A. Teraz už neviem presne ktorá to bola, ale myslím že prvá z ľava keď stojíš pred autom.
Golf Variant, 1,9TDi 74kw, r.v. 03
Touran, 1,9TDi 77kw, r.v. 10

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ahojte, opat ozivim tuto temu nakolko zacina teplo a nas Brouk 1.9 tdi ALH ma problem s klimou.

Zhrnutie.
V aute idu vsetky 4 rychlosti ventilatora
Elektromagneticka spojka na cerpadle ked na nu aplikujem 12 voltov z inej baterky na priamo tak pekne cvaka a spina cerpadlo a klima chladila jak besna.
Diagnostika neukazuje ziadnu chybu.
Ked pozeram merane hodnoty a spustim klimu tak som schopny doshiahnut iba stav 011 ( nezopne kompresor) za boha neviem najst kde najdem tlak naplne.

Meral som steker do kompresora a ide tam iba nejakych 5 voltov. poistky na baterke su ok.

Ako funguje ta rj klimy ? Je mozne ze podla tlaku naplne pusta aj rj prislusnu voltaz do kompresora na zaklade tlaku z toho snimacu hore na lavo vedla egr ventilu ??aby ho chranila nech nebezi podtlakovany bez oleja ???

Ak mackam tlacitko AC s nasratovanym motorom na rychlosti 1 tak proste nie je pocut ze ju spina, nezatazuje motor jednoducho je to mrtve.

Budem vdacny za kazdu radu. Nechce sa mi este saskovat s naplnami. Ten tlakovy ventil sa da vymenit aj bez vypustenia klimy ? Menil som si to na golfe starom ale uz si to nepamatam :D




Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Ak nie je tlak, tak ti to klímu nezopne. A teda buď tam chýba chladivo, alebo môže byť problém so samotným snímačom tlaku. Ale nikdy som to neriešil. Takže netuším či by to vypísalo ako chybu. Ta hodnota tlaku by sa mohla dať pozrieť v meraných hodnotách si myslím.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Problem vyrieseny.

Kupil som kontox a vystriekal som tu poistkovu skrinu na baterke vratane toho horneho stekru.
Podotahoval som matice na tej rozvodnici lahucko a klima ide jak nova :D

Mic sa tesim ze to bola iba taka kravina.
Na poistkach bolo vidiet taku lahku povrchovu oxidaciu ale nic co by malo branit funkcnosti :/ asi bola horsia strana v poistkovej skrini.

Obrázok


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

krepy21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30.06.2010 09:14

Re: Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa krepy21 »

Zdrvim tiez by som sa pridl mam problem s klimou bol som.ju plnit lebo tam noc nieje a po naplneni mi borec povedal ze mam zli kompresor tak mi to odsal spet stim ze mu chybalo cca 200g .niekde sa stratilo .prdd plnenim mi bolo povedane ze masina si najprv skontroluje tesnost okruhu az ked je ok tk potom naplni tak kde sa stratilo za 45 min 200 g nevedel ani borec .domasom napijil zvlast mgneticku spojku na steket tak akosi slabo cukala a na svorke som nameral 7.15 voltu.to ze mam teraz prazdni okruh berem ale aj tak by som mal namerat 12 na stekry nie? Dakujem za kazdu radu

demolathor
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 31.10.2020 22:36

Re: Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa demolathor »

Ahojte, neviete ktory je to senzor chladiva , chladiaceho media v klimatizacii? Ukazuje mi -99°C. Pozor nejedná sa o senzor teploty motora, ten ukazuje správne. Mam climatronic, Bora rv.2001. ... v diagnostike VCDS - nacitane z jednotky klimatizacie je to pozicia 010-4 (Coolant temperature)
Prílohy
20210331_165703.jpg

Eroxone22
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.04.2020 11:38
Bydlisko: KE

Re: Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa Eroxone22 »

krepy21 - Vyriesil si uz svoj problém? Ak ano, vedel by si mi poradiť, keďže mám presne ten istý problém. Meniť rovno spojku kompresora alebo viem ešte niečo skontrolovať pred tým? Je to možné že po zapnutí klímy sa ta chladiaca zmes stratila cez tu spojku? Dik

krepy21
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30.06.2010 09:14

Re: Nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa krepy21 »

Eroxone22 napísal:
19.06.2021 18:25
krepy21 - Vyriesil si uz svoj problém? Ak ano, vedel by si mi poradiť, keďže mám presne ten istý problém. Meniť rovno spojku kompresora alebo viem ešte niečo skontrolovať pred tým? Je to možné že po zapnutí klímy sa ta chladiaca zmes stratila cez tu spojku? Dik
Zdravim sorry ale dlhsie som tu nebol mal som ine povinnosti ale .oj problem som od vtedy neriesil vymenil som cudlo tlaku a chcem to dat natlacit naplnou lebo udajne kwd je zle tak nezopne klimu a knik budem riesit potom ale podla mna unik by teoreticky cez spojku namal byt .skor cez spoje

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektro"