Problém s bateriou ?

Opravy a problémy

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Problém s bateriou ?

Príspevok od používateľa html »

Čaute, na Golfe 7 1,4 tsi 90kW mám niekedy problém so štartovaním. Občas, naozaj nepravidelne, možno raz za 2-3 mesiace sa stane, že auto nechce naštartovať, tvári sa akoby bola vybitá batéria, aj sa to zobrazí na palubáku a aj počuť iba cvakanie + všetko bliká. Stane sa to aj vtedy keď auto stojí povedzme pol hodinu a potom má naštartovať, všetko po vypnutí motora je samozrejme povypínané (svetlá, autorádio, aj vnútorné osvetlenie). Auto roztlačím (áno viem, nemalo by sa to) a potom už normálne štartuje na brnk aj keď h o viackrát vypnem a naštartujem. Tak isto inokedy keď auto štartujem tak chytí na brnk, start-stop vypínam vždy hneď po naštartovaní, vôbec ho nepoužívam. Auto má síce 7 rokov a batéria je tam pôvodná, ale proste sa mi to nezdá na problém s ňou keďže vždy chytá na brnk, len sem tam jej takto zaj... Má tá batéria nejaký snímač napätia, ktorý môže spôsobovať takéto problíémy, alebo kde by som mohol hľadať chybu ?
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

mizo2
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 26.11.2009 21:53
Bydlisko: Svidník

Re: Problém s bateriou ?

Príspevok od používateľa mizo2 »

Ano, máš v prdeli batériu, ja som to teraz riešil, vymenil som za novú originál a je po problémoch zo štartovaním.

Napísať odpoveď

Návrat na "PORUCHY a SERVIS"