VW Sharan 2004 85kw AUY, poruchy

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
Felipe1987
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.06.2019 10:53

VW Sharan 2004 85kw AUY, poruchy

Príspevok od používateľa Felipe1987 »

Ahojte,
mám Sharan 19TDi PD 85kw, do teraz v podstate neporuchové auto, priblížili sme sa k hranici 300tis.km a nastalo par vecí ktoré neviem vyriešiť.... tak by som Vás poprosil o radu či ste sa s niečim podobný nestretli:

Klíma - keď je vonkajšia teplota viac ako 20 - 22 stupňov a stoji na slnku dlhšie, pri jazde zopne klímu na pár sekúnd a hneď vypne/a dookola zopne, vypne/, cítiť aj za jazdy ako ho zataži na chvíľku a hneď ju vypne, chladivo je na novo naplnené bez uniku, písalo chyba na tlakovom snímači, ten sa tiež vymenil a je to stále to iste bez zmeny

Riadenie - keď cez noc stojí auto vonku/v zimnom období/ prve vytočenie volantu do lava /do prava je ok/ ide akoby bez serva, ale robí to iba v zime, cez leto je to ok, ide pekne hladko, ale urobí to vždy iba raz, vytočím do lava ide ťažko aj keď sa vracia, ale po jedne alebo max dvoch otočkách s volantom už ide pekne hladko celý deň /čerpadlo a aj trubky sú nove/

Motor - Dudenie do vzduchového filtra, toto neviem či robilo aj predtým, myslím si že áno ale nejak som to neriešil, nezachytil, iba keď sa vymenila vačka, podla niektorých mechanikou je to ok, že tu detonáciu počuť sem tam na týchto modeloch

Podvozok - to len tak na okraj ak máte nejaké vychytavký, uloženie tlmičov musim meniť aj 2x - 3x za rok, stále sa to vybije a klepe, skúšal som akýchkoľvek výrobcov, aj origo ale vždy to bolo iba na chvíľku

Prevodovka - tiež len okrajovo, začala maž zvuk ako dvoj-hmota, čiže predpokladám predlohový hriadeľ, myslite že to treba akútne riešiť alebo to vydrží niečo

Dakujem za rady...

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"