Trasenie, vibrácie

1997 - 2004

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Ediiie
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.11.2015 20:55

Trasenie, vibrácie

Príspevok od používateľa Ediiie »

Dobrý večer prajem páni, mám VW Passat 2.8 4 motion variant, rok výroby 2002. Mám problém ohľadne trasenia vo volante, prejavuje sa to iba pri dialničných rýchlostiach 130 a viac, ale vibrovanie je nepravidelné, chvíľu vôbec, neskôr mi ho ide z rúk vytrhnúť, ale prevažne castejšie vibruje ako nevibruje. Nie je to trasenie ako pri nevyvážených kolesách, že by s volantom triaslo do strán ale skôr pocit taký ako keby vibroval hore dole. Bolo mi povedané, že to môžu byť tlmiče, boli aj tak už celkom zlé, tak som ich všetky vymenil, auto jazdí krajšie, stabilne ale pri tých rýchlostiach vibruje dosť vo volante. Ešte som si všimol že keď prudko zabrzdím pri vyšších rýchlostiach tak to trase, čo môžu spôsobovať zrejme zvlnené kotúče. Kolesá sú vyvážené, tlmiče nové, geometria spravená. Stretol sa niekto s tým už ??....Som vďačný za každú radu.

Používateľov profilový obrázok
passat 001
Pilot
Pilot
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 02.09.2011 11:54
Bydlisko: POPRAD

Re: Trasenie, vibrácie

Príspevok od používateľa passat 001 »

Najprv skús tie kotúče a potom uvidíš, ja som porobil na aute skoro všetko a buď mi trasie kardan alebo diferák...
EX: VW PASSAT 1,9 TDI 3BG 96 kW, Teraz VW PASSAT 2,8 V6 3BG 142kW 4MOTION

sentinel
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.05.2020 07:21

Re: Trasenie, vibrácie

Príspevok od používateľa sentinel »

Mal som podobný problém na mondeu 2,2. Triaslo hlavme pri brzdení. Vymenil som kotúče, trošku sa to zlepšilo, ale po "chvíli" to robilo zas. V servise zas vymenili kotúče na moje náklady napriek tomu že som nemal kde prehriať ventilované kotúče a žiadny rozdiel. Nakoniec som zistil, že bola krivá os naboja kolesa. Pravdepodobne sa ohla pri prehriatí prvých brzdových otúčov. Po výmene to už bolo ok.

dufoliny
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.03.2020 20:58

Re: Trasenie, vibrácie

Príspevok od používateľa dufoliny »

Presne tento problém sa mi prejaví na VW CADDY 2013 2.0 TDI 103KW. Akonáhle prekročím rýchlosť nad 126 km/h začne volant jemne vibrovať a pri zvyšovaní rýchlosti sa aj vibrácie zväčšujú. Dočítal som sa že o môže robiť aj poloos.

Dominik H.
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.09.2022 07:21

Re: Trasenie, vibrácie

Príspevok od používateľa Dominik H. »

Zdravim chcem sa opytat dufoliny ci si odstranil problem s tym vybrovanim... mam caddy 2014 2.0 TDI 103kw DSG a mam presne ten isty problem akonahle vybehnem nad 135km/h tak zacne triast volantom, vymenene uz vsetko aj poloosy investovane cez 800€ do prednej napravy a nic ziadna zmena...

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B5 / B5.5"