Ryha na novom kotuci + piskanie pocas jazdy

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Borci
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.05.2020 15:18

Ryha na novom kotuci + piskanie pocas jazdy

Príspevok od používateľa Borci »

Dobry den,

chcel by som sa opytat, ci by ste mi vedeli poradit(v autach sa velmi nevyznam). Na VW Golf V(2008) 1.6 mi po cca 10min pri normalnej jazdy(asi ked sa zahreju kotuce), zacne nieco piskat. Zvuk je ako koleso na starom furiku(zvuk -> https://www.youtube.com/watch?v=P4MmpvduyP8). Piska to hlavne pri rychlostiach od 20-60km. Niekedy to piska iba pri zatacani dolava, niekedy pri priamej jazde. Nepiska to ked brzdim. Myslel som si ze to je prave predne koleso, tak som dal v januari vymenit kotuce na oboch predych kolesach za nove a stale to piska. Odvtedy som presiel cca 2000km. Pred tyzdnom som vymenil kolesa za elektrony(s letnymi gumami), a zistil som, ze na pravom prednom kolese, kde sa menil v januari kotuc, su dve ryhy(foto -> https://ctrlv.cz/shots/2020/05/05/Er0Y.png). Tak som to dal opat do servisu, kde to prave predne koleso rozobrali, vycistili a namazali. Po ceste domov to opat zacalo piskat.

Za kazdu odpoved vopred dakujem

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Ryha na novom kotuci + piskanie pocas jazdy

Príspevok od používateľa frflos »

...to si dal vymenit len kotuce alebo aj platnicky? Si si isty, ze to ide z predu, ked si vymenil kotuce a robi to stale??
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Borci
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.05.2020 15:18

Re: Ryha na novom kotuci + piskanie pocas jazdy

Príspevok od používateľa Borci »

frflos napísal:
07.05.2020 20:46
...to si dal vymenit len kotuce alebo aj platnicky? Si si isty, ze to ide z predu, ked si vymenil kotuce a robi to stale??
Ďakujem za reakciu.

Menil som kotúče aj platničky, v servise mi tiež povedali že neni už možné, že to ide z pravého predného kolesa, ale ja som si istý, že to ide odtiaľ a tie ryhy(ktoré sú iba práve na tomto kolese) mi nasvedčujú, že tam niečo asi nie je v poriadku.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Ryha na novom kotuci + piskanie pocas jazdy

Príspevok od používateľa frflos »

...je dost mala pravdepodobnost, ze zvuk sa bude opakovat po vymene brzd. Isto dali aj platnicky nove? Aku znacku ti dali? Skus za jazdy, ked to bude piskat pritiahnut rucnu brzdu ci piskanie prestane
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"