Vŕzganie prednej nápravy

2014 - .....
Anubis_xxx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.09.2019 17:27

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa Anubis_xxx »

Mňa by zaujímalo či pomohla výmena tých silentblokov alebo nie :roll: lebo si myslím, že by to mohla byť aj tyč stabilizátora konkretne jej silentbloky. :158:

Respektíve neoplatí sa kúpiť celé rameno? Vyberať silentbloky z ramena a nalisovať tam nové 8O tak by som kúpil komplet aj s čapom a vymenil celé za cca rovnaký peniaz keď rátam aj robotu celkovo všeho všudy :idea: 8O

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa herin »

Anubis_xxx napísal:Mňa by zaujímalo či pomohla výmena tých silentblokov alebo nie :roll: lebo si myslím, že by to mohla byť aj tyč stabilizátora konkretne jej silentbloky. :158:

Respektíve neoplatí sa kúpiť celé rameno? Vyberať silentbloky z ramena a nalisovať tam nové 8O tak by som kúpil komplet aj s čapom a vymenil celé za cca rovnaký peniaz keď rátam aj robotu celkovo všeho všudy :idea: 8O
A načo meniť celé ramená kvôli funkčným, ale vrzgajucim silentblokom?Treba to premazať, alebo dať premazať a hotovo.
Tak Ti poviem, že na B6tke vydržali silentbloky v ramenách 200 000 km, potom sa tam nalisovali lemfordery/ešte mali číslo VW xxxxxxx/ a vydražli prd makový..cca 50 000 km a mohli sa meniť opäť lebo už boli praskliny na nich..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

crymo99
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.12.2019 10:57

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa crymo99 »

bol som nedavno v autorizovanom servise (kvoli inej veci) spomenul som aj problem s vrzganim.
Problem bol odstraneny premazanim (viac info zial nemam). Urcite ale nic nedavali dole, takze na 100% iba niecim prestrekli predne silentbloky.

mozem potvrdit, ze problem to odstranilo.

Používateľov profilový obrázok
Vlado3645
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.10.2013 22:56

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa Vlado3645 »

Skúste namazať tukom g 052 150 a2 tieto dve gumové lôžka a dajte prosím vedieť, či to prestalo. Malo by to pomôcť.
Prílohy
IMG_20200124_175605.jpg
IMG_20200124_175605.jpg
Passat B8 highline
Golf VII 1,6TDI 4motion
Octavia II face 2,0TDICR

Mirec25
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.05.2019 09:28

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa Mirec25 »

Poradte, toto by sa mohlo pouzit? Je to bez silikonu, neposkodzuje gumu a plasty a nie je to mastne.....je to suche mazivo. V Peugeote som s tym vystriekal cele plasty a uplne stichli. Akoby to auto nemalo 140 000 ale 14 000!
https://www.tech-lit.sk/antistaticky-ma ... #bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Vlado3645
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.10.2013 22:56

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa Vlado3645 »

Môžte skúsiť, ale to čo som písal je priamo na tento problém predpísané volkswagnom .
Passat B8 highline
Golf VII 1,6TDI 4motion
Octavia II face 2,0TDICR

danielll2
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.05.2019 21:25

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa danielll2 »

Zravim mam podobny problem ale vrzga to vzadu (prava strana)... Mam otazky ohladom premazania, na ako dlhon to vyriesi (odstrany) to vrzganie? Ktore silentbloky sa v zadu premazavaju a akym sposobom to tam treba aplikovat? Chcem pouzit pastu od FEBI Pasta na hydraulické časti bŕzd a spojok, Montáżna pasta OE - ČÍSLO G052150A2 vraj to pouzivaju aj v autorizakoch

Používateľov profilový obrázok
Vlado3645
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.10.2013 22:56

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa Vlado3645 »

Tak priatelia, také to plastové klepanie zadanej nápravy odstránené. Skúšal som všetko, každý plastík, hadičku či lanko som pre istotu odtĺmil a nič. 2x návšteva servisu a nič.
Dal som auto na tester tlmičov. Sú to ešte originál od nova, auto má 80 000 a vyzerajú ako nové. Oba na teste okolo 87%. Vymenil som horné uloženia a potom aj tie plastové tyčky stabilizátora ale tie pôvodne boli ešte originál a ako nové. Nepomohlo. Všetky silentbloky pevné, náprava nemá ani kúsok hrdze.
Už som nevedel čo, tak som dnes vymenil zadné tlmiče a tadaaa, ticho. V živote by som nepovedal že "zlé" tlmiče dokážu vydávať takýto tip zvuku. Neviem čo sa im stalo, lebo tlmenie bolo ok. V každom prípade konečne neklepem a nevŕzgam. :-)
Passat B8 highline
Golf VII 1,6TDI 4motion
Octavia II face 2,0TDICR

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa emkejx »

ja mam necelych 197.000km, auto zo spodu vypada kebyze ho streknem vodou ako zo showroomu, fakt. este su na dieloch podvozku etikety... ale ked prechadzam nerovnosti tak vrzgam ako s 1203. V servise mi ale povedali ze to nie je nicim tu vyssie spomenutym ale nejakymi "gumickami". Tak uz nejaky cas mi vrta hlavou, ze pojdem do ineho servisu. No tiez mi znamy tvrdi co mu presli rukami viacere B8, ze je to typicky VW problem u tychto Passatov, z ked to dam aj spravit, tak o takych 20.000 km to mam naspat. Co by to mohlo byt ale netusim. Robi to fakt len pri vacsich nerovnostiach - prepadnuty kanalizacny poklop vo vozovke, velke zvlnenie vozovky v krizovatkach alebo ked uz fakt dobre trafim jamu...
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Príspevok od používateľa emkejx »

Vlado3645 napísal:
24.01.2020 17:40
Skúste namazať tukom g 052 150 a2 tieto dve gumové lôžka a dajte prosím vedieť, či to prestalo. Malo by to pomôcť.
ono sa to nevola oficialne tuk, ale pasta a ak som dobre nasiel podla cisla tak sa pouziva pri skladani brzd.
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"