VW SHARAN 2013 problém senzor ONX.lambda sonda

2010 - ...
Napísať odpoveď
Leo1982
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.02.2019 18:59

VW SHARAN 2013 problém senzor ONX.lambda sonda

Príspevok od používateľa Leo1982 »

Zdravím. Mám vw Sharan 2013 ktorému sa pokazil senzor ONX.lambda sonda. Tento senzor vo vw stojí 640€ a len originál, žiadny náhradný. Mechanik mi poradil buď vymeniť senzor za 640€ alebo nahrať nový software, ktorý úplne odstaví senzor ONX.lambda sonda. Viete mi prosím niekto poradiť ? Ak teraz odstavím senzor, nepokazí sa náhodou DPF filter, filter EGR a katalyzátor a nebude problém autom ísť do zahraničia ? Ďakujem každému, kto mi poradil.

Používateľov profilový obrázok
Shark83
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.11.2009 22:45
Bydlisko: PD
Kontaktovať používateľa:

Re: VW SHARAN 2013 problém senzor ONX.lambda sonda

Príspevok od používateľa Shark83 »

Ja som tiež riešil a kupoval som cez ebay je to lacnejšie a o dost

mtelko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.05.2021 17:03

Re: VW SHARAN 2013 problém senzor ONX.lambda sonda

Príspevok od používateľa mtelko »

Cez ebay clovek vacsinou kupi cinsku napodobeninu. Ja som tak urobil tiez a nefunguje mi to. Uvidime ako dopadne reklamacia.

Na ceskom fore je aj riesenie kde sa vymeni (odstrihne a nadpoji) len senzor a elektronika zostane povodna. Takto to stoji cca 90eur.

Softwarove riesenie si vela ludi na inych forach pochvaluje - udajne nieje problem ani s EK.

Momentalne som nazad so starym senzorom a dojazdom 120 km.

Treba tiez povedat ze tento senzor neodchadza hned. Mne sa tato chyba zobrazuje a mizne uz niekolko rokov. Zaujimave je ze sa to stava asi vtedy ked sa vypaluje DPF lebo chyba sa vacsinou zobrazi aj zmizne na dialnici.

Napísať odpoveď

Návrat na "SAIII Sharan 7N + Alhambra"