Passat B8 skusenosti

2014 - .....
passatista
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29.11.2019 15:51

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa passatista »

Zatial moje skusenosti po 2 mesiacoch s passatom 2016 140kw diesel automat je co sa tyka motora a prevodovky sklamanie. Porovnavam to s mondeom 2010 120kw tdci tiez automat. Normal a Comfort rezim je motor uplne zaduseny. Je to sprevodovane tak, ze jazdim na 1100 otackach? WTF. Motor ide pocas takej jazdy pomaly ze zdochnut. A aj zvukovo je pocas takych nizkych otacok velmi neprijemne. Sportovy rezim zase na moj vkus moc autom hadze, teda spojka velmi prudko zabera. Zena mi nadava, ze neviem jazdit, ze jazdim ako zaciatocnik co nevie na manuale jazdit. Spojka sa v sportovom rezime sprava obdobne ako ked mi na mondeu ta dvojspojka odchadzala, vtedy autom tiez trhalo. Na druhej strane je servo riadenia velmi prijemne. Velmi lahko sa kruti volantom. Na mondeu treba viacej sily. Co sa mi este na passate nepaci (podla mna je to bug), ze aj ked po nastartovani svieti, ze jazdny rezim je aktivovany, tak v skutocnosti nie je. Musim stlacit tlacidlo a v menu vybrat. Potom sa az aktivuje.

Btw: da sa nejako nastavit ten jazdny rezim normal/ comfort? 1110 otacok je fakt ze hroza.
passat 2016 140KW DSG

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa emkejx »

Hm kamarat ma 4motion 140kw dsg 2016 a vravi ze to sa neda porovnat so superbom s rovnakym motorom. Pritom je to to iste a co sa tyka prevodovky nenadava. On ale nedusi motor v 1100ot. Priemerku ma nad 8l, lebo stym jazdi... Predtym mal starsi superb 4x4 ale tiez so silnejsim dizlom s dsg a vravel ze B8 je fakt inde. Ale zase nemal mondeo. No mam kamarata co sice nemal mondeo ale smax rovnaky rocnik 4x4 uplna full vybava a predal a aktualne jazdi b8 s dsg a hoc len 110kw, vravi ze stym autom je vzdy spokojny.
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

passatista
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29.11.2019 15:51

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa passatista »

65km/h to radi na 6ku
Obrázok
passat 2016 140KW DSG

fb_peter2
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.02.2020 17:33

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa fb_peter2 »

passatista napísal:
20.02.2020 20:03
Zatial moje skusenosti po 2 mesiacoch s passatom 2016 140kw diesel automat je co sa tyka motora a prevodovky sklamanie. Porovnavam to s mondeom 2010 120kw tdci tiez automat. Normal a Comfort rezim je motor uplne zaduseny. Je to sprevodovane tak, ze jazdim na 1100 otackach? WTF. Motor ide pocas takej jazdy pomaly ze zdochnut. A aj zvukovo je pocas takych nizkych otacok velmi neprijemne. Sportovy rezim zase na moj vkus moc autom hadze, teda spojka velmi prudko zabera. Zena mi nadava, ze neviem jazdit, ze jazdim ako zaciatocnik co nevie na manuale jazdit. Spojka sa v sportovom rezime sprava obdobne ako ked mi na mondeu ta dvojspojka odchadzala, vtedy autom tiez trhalo. Na druhej strane je servo riadenia velmi prijemne. Velmi lahko sa kruti volantom. Na mondeu treba viacej sily. Co sa mi este na passate nepaci (podla mna je to bug), ze aj ked po nastartovani svieti, ze jazdny rezim je aktivovany, tak v skutocnosti nie je. Musim stlacit tlacidlo a v menu vybrat. Potom sa az aktivuje.

Btw: da sa nejako nastavit ten jazdny rezim normal/ comfort? 1110 otacok je fakt ze hroza.
Ja som mal ten isty problem so 176kw motorom automat 4motion... riesenie je celkom jednoduche, staci ist do mmracing a tam ti preladia riadiacu jednotku tak aby to radilo normalne nie aby to islo zadusit motor. Stoji to 360 Eur ale je to uplne ine jazdenie fakt sa to neda porovnat. Mne to naladili tak aby mi radil ked je na vyssom stupni 1500 otacok co je ideal. Potom mozes jazdit na normal / comfort rezime uplne v pohode, prevodovka netrha (resp na to ze to je DSG to nejak trhat bude vzdy ale da sa to vydrzat).

Používateľov profilový obrázok
Dano3266
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09.08.2008 19:09

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa Dano3266 »

Mňa trochu prekvapil športový režim (normálny je nepoužiteľný) ak idem cca 57 akonáhle zapnem tempomat hneď tam narve 5, pokiaľ nejdem do kopca. Asi porozmýšľam nad úpravou prevodovky, ináč celkom fajn vozenie (140 kW), trhanie prevodovky nepociťujem, možno trochu medzi 1-2 ale tam je to normálne. Podvozok bieda, čakal som omnoho mäkšie vozenie a to mám zatiaľ iba zimné na 16. Na deravé okresky nič moc, ale na diaľnici paráda, tiché a pri 140 kmh to má celkom rozumné otáčky. DLA bol hlavný dôvod prečo som volil b8 a jazda v noci sa zrazu stáva príjemnou :)
Passat B8 2015 140kw DSG

Používateľov profilový obrázok
vlado_PLUS
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5962
Dátum registrácie: 27.01.2012 08:44
Bydlisko: Košice - okolie

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa vlado_PLUS »

Mne osobne to nejako nevadí. Mech si radí ako má, čo budem do toho šahať. V prípade, že som v situácii, že to podtáča/vytáča, tak tam drbnem manuál a pádlami si to ukočírujem. Ale osobne som sa nestretol ani na dialnici, ani na okreskách aby mi to vyslovene vadilo

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku

I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa misoR »

Precitaj si ceske forum a dozvies sa, ze uprava radenia nema vplyv na chovanie pri pouziti tempomatu, takze si nepomozes. Ked mas 16" a zda sa ti to nepohodlne, tak niekde bude asi chyba.

emkejx
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.07.2019 13:18

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa emkejx »

Tino.ktm napísal:
03.02.2020 17:33
No teraz to zrazu zmizlo po obnovení diagnostiky tak žiadne chyby naparadu super elektronika



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
svagor dneska je v servise ale s peugeotom 3008 s podobnym problemom mozno... vyhodilo mu ze chyba adblue systemu a ze dojazd 1000km v sobotu. dnes mal nejakych 800km (cestoval odvtedy) a tak isiel do servisu. Nastrel bol 500€ oprava ale zistili ze to nie je asi ta zavada, snad daco "lacnejsie" :?
VW Passat Variant B8 2016 2.0 TDI, 110kW

Používateľov profilový obrázok
vlado_PLUS
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5962
Dátum registrácie: 27.01.2012 08:44
Bydlisko: Košice - okolie

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa vlado_PLUS »

Ahojte

Včera som skúsil túto možnosť a musím povedať, že je to oveľa lepšie, takže odporúčam :-)

Increased sensitivity of the throttle pedal
Controller 01- Engine
07 - Coding
Byte 0, Bit 0-2,
Change from Škoda (01) to AUDI (02) this will dramatically reduce lag on pressing accelerator pedal.

Čo som ale čítal po fórach, tak v prípade áut s možnosťou zmeny jazdného režimu, to nie je veľmi dobré aplikovať, nakoľko to negatívne vplýva na tú zmenu režimu a znefunkční ju to ...

Ja som ale spoko 👌👌
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

Používateľov profilový obrázok
Dano3266
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09.08.2008 19:09

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa Dano3266 »

Ahojte, dá sa nejako zistiť či svietia normálne svetlá alebo iba denné ? Ráno stretávam autá ktoré si veselo frčia na denných a pritom je ešte celkom tma takže zadok majú neosvetlený, nerád by som bol podobným príkladom ( viem že sa dá nakódovať aby zadok svietil aj pri denných ). Jediné čo som si všimol je trochu silnejšie podsvietená prístrojovka pri dennom svietení. V nastaveniach sú 3 úrovne kedy svetlá prepnú, mám to na strednej.
Passat B8 2015 140kw DSG

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"