T CROSS

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
SCHROJF
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 24.08.2011 10:47
Bydlisko: PEZINOK

T CROSS

Príspevok od používateľa SCHROJF »

Zdravím, síce kategória T CROSS ešte nieje založená, tak to dávam sem k väčšiemu bratovy T ROCkovy. Konečne sa mi podarilo dostať k novému autu mojej ženy VW T CROSS 1.0 TSI 85 kW 7DSG (farba orange energetic). Najazdil som s ním cez víkend asi 300km. Manželka vyberala auto dlho, chcela malé SUV, skúšala Aronu, Vitaru, Captura, Konu, Stonic, Kamiq, 500X...a nakoniec si vybrala opäť VW, konkrétne T CROSS. Podľa mňa urobila dobre, auto je výzorovo dospelé, taký malý bejby Tuareg. A jazdné vlastnosti? Motor síce má zvuk , niečo medzi vysavačom a vrtuľníkom, no je aj dosť svižný, spotreba okolo 6l/100km. Čo ma najviac prekvapilo sú asistenti, ACC, Front assist, City Emergency Brake, Lane Assist a Blind Spot Detection...hlavne ten posledný je dobrý na vycúvanie a vyparkovanie auta, keď sú okolo ďalšie vozidlá. Poteší aj indukčné nabíjanie mobilu, 4USB vstupy, 8 palcový infotainment a hlavne posuvná zadná lavica o 14cm...A všade prítomné a vytýkané tvrdé plasty? Dá sa s tým v pohode žiť, mne osobne to vôbec nevadí. Medzi mínus zaraďujem nutnosť po každom naštartovaní otravne vypínať START&STOP systém, našťasie je hardvérové tlačítko asi 5cm od štartovacieho. Je to auto, ktoré sa "nehambí" šoférovať aj chlap, a ktoré aj napriek absencii pohonu oboch náprav sa bez problémov dostane aj na miesta, kam ho aj tak 80% kupcov nikdy nezoberie...
Prílohy
VW T CROSS.jpg
Naposledy upravil/-a SCHROJF v 04.02.2020 13:47, upravené celkom 1 krát.
SCHROJF

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: T CROSS

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Vitaj :) veru pekny je, pacia sa mi tie zadne svetla.
Nech vam to sluzi a ten motor nech vrtulnikovo nevzlietne :) :)
Ja sa nehnabim soferovat ani priatelkinho zlteho chrobaka :D necitim sa vtedy sice ako chlap ale je to fajn na cas sa zmenit na buznu :) :) :) :) :)
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
SCHROJF
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 24.08.2011 10:47
Bydlisko: PEZINOK

Re: T CROSS

Príspevok od používateľa SCHROJF »

...foto...
Prílohy
T CROSS 1.jpg
T CROSS 2.jpg
SCHROJF

Používateľov profilový obrázok
SCHROJF
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 24.08.2011 10:47
Bydlisko: PEZINOK

Re: T CROSS

Príspevok od používateľa SCHROJF »

...HURÁ konečne teraz večer začalo snežiť, a zajtra môžem vyskúšať celoročné pneu MICHELIN CROSSCLIMATE +, dnes aspoň na ľadovej kruste...boli úplne v pohode, na pezinské zimy...
máte niekto s nimi skúsenosť?
Prílohy
20200118_095813.jpeg
SCHROJF

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: T CROSS

Príspevok od používateľa sirdo »

ak mas FCB, tak sa kludne pridaj do skupiny https://www.facebook.com/groups/470190923366984/" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď

Návrat na "(Nie)Len môj Tiguan / T-roc"