VW Arteon - 2.O TDI (110kw) DSG7 - divne zvuky od motora

2014 - .....
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Gorkij
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.01.2013 22:04

VW Arteon - 2.O TDI (110kw) DSG7 - divne zvuky od motora

Príspevok od používateľa Gorkij »

Ahojte,
obraciam sa na Vas s prosbou o radu/ pomoc v com moze byt porucha - piskajuce zvuky od motora pri otackach od 3000- 4200 pod zatazou, pri klesani z kopca a brzdeni motora a stlaceni plynu jemne klepotanie. Miestami okolo 3000ot. az ako keby roztriaslo motor tkz. brumenie.

Vlastnim vozidlo VW Arteon 2.0 TDI 110kw DSG7 (r. 2018), najazd cca 45 000km.

Auto je este v zaruke, bol som s tym v servise, bolo tam 2 dni, musela ist dole napravnica a vymenili mi plechove tesnenie pri potrubi, no po prevzati vozidla som sa siel previest a robilo to opat, ziadna zmena.. Pojdem tam opat v pondelok, len do vtedy mozno s navrhom o co by mohlo ist, nakolko ocividne nie su kompetentni vyriesit problem.

Prikladam dva odkazy na videa:
1. Video - je ukazka divneho zvuku pri stlaceni plynoveho pedalu, klesal som z kopca a mal som zvoleny manualny rezim radenia, brzdil som motorom. Pocut jemne klepotanie pri reakcii na plyn.
https://youtu.be/p8mApJEvLdU" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Video - ukazka pisklaveho zvuku pri okolo 3000ot., stupal som do kopca - na rovine mi to robi az pri zhruba 4000-4100ot. pri zatazi do kopca je to skor - vid. prilozene video.
https://youtu.be/bIsXRSj0XMo" onclick="window.open(this.href);return false;

Dakujem za kazdu radu/ tip o co moze ist.
Arteon 2.0 TDI (110kw) DSG7

Tomčo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.01.2020 16:58

Re: VW Arteon - 2.O TDI (110kw) DSG7 - divne zvuky od motora

Príspevok od používateľa Tomčo »

Daj potom vediet ako si dopadol ci na to prisli.
Podla mna idu nato dobre bude to nejaka netesnost len asi netrafili spravne potrubie :D
Podla mna to bude nejaka netesnost na prepĺňaciom okruhu.
VW Caddy life III
1.9tdi 55kw ale už je soft 77kw

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"