prosim o pomoc :) DPF + snimac polohy klapky

2002-

Moderátor: stinger11

Napísať odpoveď
martin.31
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.07.2009 13:52

prosim o pomoc :) DPF + snimac polohy klapky

Príspevok od používateľa martin.31 »

Zdravim vas. kupil som tourega 2 r.v. 7/2010 3.0TDI BMT 176KW A8.
auto ide uplne bez problemov svietila kontrolka motora. na VAG mi vyhodilo zavadu 5585 filter castic namerne zaneseny P 242F 00 ,a 7156 snimac polohy klapky v sacom potrubí /riadenie privodu vzduchu P2015 OO neplatný signál.ked som zavadu vymazal kontrolka motora zhasla zatial sa nerozsvietla ale na vag po chvili zavady nacitalo znovu.
ta klapka to je vstupna klapka ktora je prva od filtra? (skrtiaca?) neake skusenosti stym ma niekto ? ci treba filter vymontovat a dat vycistit alebo sa to da aj nutenou regeneraciou? niekde som cital ze ked ta klapka nejde tak nespusta ani samoregeneraciu...co je natom pravdy?
e este ked idem dlksie a slapem mu viacej tak sa mi strasne ohrieva palubovka od spodu pod volantom a pod spolujazdcovym kastlikom a budiky su horuce.... neskutocne tam je teplo stoho.... moze to byt spojene stym filtrom DPF ze je zaneseny a ohrieva to alebo nieco ine? a este mozno hlupa otazka ale osvetlenie noh vpredu aj vzadu mi svieti stale ked otvorim dvere zosilnie ked zavriem zoslabne. ci to tak ma byt alebo nie? presiel som s passatu tak nemam stym skusenosti. dakujem za odpovede a rady :)
Prílohy
porucha 1.png
porucha 2.png
porucha3.png

Misiacik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.01.2020 16:06

Re: prosim o pomoc :) DPF + snimac polohy klapky

Príspevok od používateľa Misiacik »

odpoj - pol na baterke . stlac brzdovy pedal na doraz cca 2 krat. hodinu pockaj. zapoj spat bateriu. pootoc kluc do prvej polohy.pockaj 30 sekund a nastartuj.auto nechaj zohriat ,potom zahaj jazdu. Takto zresetujes klapku do zakladnej polohy.

martin.31
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.07.2009 13:52

Re: prosim o pomoc :) DPF + snimac polohy klapky

Príspevok od používateľa martin.31 »

No už to mám vyriešené . Bolo to v dorazoch. Na servomotory som namontoval kovové dorazy a už je to ok. Dal som vyčistiť DPF ,vymenil EGR a celé sanie som vyčistil a auto šlape ako hodinky.

Napísať odpoveď

Návrat na "Touareg"