bufik webasto

2005 - 20..

Moderátor: ejne

koker22
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.10.2019 20:15

bufik webasto

Príspevok od používateľa koker22 »

cawte mam problem prosim pomozte ....mam passat B6 original webasto ale nezopne mi ho, bola teplota 0 a stvrt nadrze nafty nevie niekto co za problem mechanik to pozrel vraj vsetko OK

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa misoR »

Stvrt nadrze by mohlo byt aj dost, ale tak skus dotankovat aspon a pol nadrze. Ked ho nezapne, chyba bude inde. Zvacsa sa pokazi vodne cerpadlo pre webasto a potom to nejde, lebo sa zablokuje riadiaca jednotka. To sa da diagnostikou odomknut. NAjlepsie urobit diagnostiku a vycitat chyby.

koker22
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.10.2019 20:15

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa koker22 »

diagnostika nic neukazala a tzaktiez pozrel mechanicky co sa dalo

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa frflos »

...skusali ste ho zapnut diagnostikou? Nie je zamknute?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
Meky
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 24.01.2012 09:22
Bydlisko: Košeca - IlaVWa

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa Meky »

Zdravím, nechcem zakladať novú tému.
Prestalo mi ísť webasto na Passat Alltrack 2,0tdi r.v 2013. Diagnostika ukázala:
01410 - kúrenie prehriate
02251 - jednotka zamnknutá
Webasto vôbec nereaguje , ked ho zapínam v aute tlačítkom vyhodí hlášku závada na prídavnom kúrení a nič sa nedeje.
Vie mi niekto poradiť či odišlo obehové čerpadlo alebo len nejaká poistka?
Webasto nnieje dorábané je to originál vo výbave.
Ďakujem za všetky rady
Passat 2,0TDI Alltrack 130kW r.v.2013
Passat 1,9TDI 74kW Variant r.v.2001,
VCDS 19.6.1 CZ
3dlaser.sk

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa misoR »

Mozes ho vyskusat cez akcne cleny, ale myslim si, ze uz bude bud tesne pred smrtou, alebo aj po nej. Ked uz konci, vtedy raz ide a raz nejde. Su tusim dva druhy tychto cerpadiel, v zavislosti od toho, ako su vedene hadice. Ja som tam mal pierburg 7.02671.10.0, no ale tiez si nie som isty, ci nie su dva druhy a cislo je to iste. Ked zhodis naraznik, mal by si sa k nemu dostat. Je na pravej strane pred spolujazdcom, pri nadrzke na kvapalinu do ostrekovacov.

Teraz budes mat bufik zamknuty, tu je postup ako ho odomknut pomocou VCDS http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/02251" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Meky
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 24.01.2012 09:22
Bydlisko: Košeca - IlaVWa

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa Meky »

Vďaka za radu, už to riešim . Mojim káblom to neodomknem.
Passat 2,0TDI Alltrack 130kW r.v.2013
Passat 1,9TDI 74kW Variant r.v.2001,
VCDS 19.6.1 CZ
3dlaser.sk

Používateľov profilový obrázok
Meky
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 24.01.2012 09:22
Bydlisko: Košeca - IlaVWa

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa Meky »

Webasto opravené, vymenila sa obehovka. No len zisťujem ,že som uplný somár z nastavenia.
Na palubáku mám niekolko možností. Skúšal som zadať stredu ,čas 4:20 ,dlžka kúrenia 20min. Toto fungovalo, prišiel som poobede domov a nastavil som štvrtok ten istý čas a nič sa nedialo- napadlo ma či to nieje závislé od vonkajšej teploty,vonku bolo +5°C.
Ovládanie dialkovým - zapol som kúrenie diaľkovým a vyplo po 20min. - otázka -vyplo preto lebo som mal na palubáku nastavený čas trvania 20min alebo je to zas závislé od teploty?
Ešte by som bol rád keby sa dalo nastaviť kúrenie na každý prac.deň v ten istý čas- je to možné?
Ďakujem za každú radu.
Passat 2,0TDI Alltrack 130kW r.v.2013
Passat 1,9TDI 74kW Variant r.v.2001,
VCDS 19.6.1 CZ
3dlaser.sk

dado45
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.02.2008 08:46

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa dado45 »

Kurenie po 20 minutach vypne aby nedoslo k vybitiu autobaterie to je normalne no nastavenie neporadim skus najst niekde navod urcite to nastavit pojde . Je zavisle od vonkajsej teploty ked je vyssia teplota ako myslim ze tych 5 stupnov tak nezapne vobec .

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: bufik webasto

Príspevok od používateľa misoR »

Po 20 minutach sa vyplo preto, lebo si tych 20 minut nastavil. Keby bolo napatie na akumulatore nizke, vypne sa aj po 5 minutach a ked mu nastavis hodinu prevadzky a napatie klesne pocas tej hodiny, tak sa vypne. V Passate su dve baterky, jedna v kufri, co je super, ked mas webasto.

No a nie je pravda, ze ak je viac ako 5 stupnov, nezapne sa. To plati pre prihrievanie pocas jazdy, ale nie pre nezavisle kurenie pri odstavenom aute.

To nastavenie na dni funguje iba jednorazovo, cize nastavis si den, cas odjazdu, zakuri ti to v tu dobu a potom to musis nastavovat znova. Nepamatam si teraz na 100%, ale ak je medzi moznostami dni, kedy sa ma spustat kurenie na urcity cas, moznost bez konkretneho dna, vtedy sa da nastavit spustanie stale v rovnakom case bez ohladu na den v tyzdni.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat 3C / CC"