Passat b5.5 - Problem so startom, dymivosť..

1997 - 2004

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
Martinusez
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.08.2019 17:39

Passat b5.5 - Problem so startom, dymivosť..

Príspevok od používateľa Martinusez »

Ahojte klubaci chcel by som sa poradiť, predbežne nech to nedám mechánikovy ktorý vymení všetko aj to čo tam nieje.

Problém s autom mam v tom že mi tažko štartuje, najmä za tepla alebo ak robím krátku trasú, napr ak potrebujem preparkovať, alebo ak auto stoji na parkovisku na slnko a ja som v práci čo mam asi 2km od bydliska. Auto pri štartovani akoby nechce naskočiť akoby nemalo naftu, vyskočia ot. Na 300-400 akoby malo snahu potom padnu na 200 a počuť len štarter ked skusím štartovať na druhý alebo treti krát tak po kratšej dobe chyti už kde začne nenormalne dýmyť na bielo až na modro, auto mi dymy stale ale nieje to nejak vidieť iba ak pridám, aj keď stoji na neutrale aj po dlhšej jazde ale slabšie.
2) Turbo ma menšiu voľu a v hadici od IC do motora je trošku oleja nie veľa, hadice su už vyčuchane a spona ich uz poriadne nedrzi, ak ich zatisnem a pridam tak vyskočia, ale na neutrale 900ot. Necitim aby unikal vzduch, tak isto aj hadica smerom od turba do IC. Je počuť ak pridávam že mi auto syči do čuda ale nedymy na čieno skôr na bielo/modro. Zaujímave je že to sičanie je len počuť ked dam rýchlosť, resp za jazdy na neutrale to nieje vobec počuť, len pískanie turba.

3) auto ma nerovnomerny chod po naštartovani kolišu otačky a ked pridavam skoro ns neutrale tažko ide do otačiek, po chviľke cca 2-3m už ide pekne, stále počut od spodu motora take lopkanie a vtedy zatrasie motorom. Obcas na križovatke ak zastavim tak mi začnu kolisať otáčky a auto pri rozbiehani zdochyna, musim pridať plyn, aj keď ne motor zohriaty.

- Mám nové filtre a olej, olej auto nežerie za 5000km nespapalo ani len kvapku čo je divne lebo ho vidim v hadici od sania ale nie veľa, skôr mám pocit že malinko pribudol.

Ďakujém za každú radu, napísal som všetko okolo toho čo som zistil a zhrnul. Auto bolo na diag ale len na hodnotách kde tlaky a vstreky dávali dobre hodnoty. Neviem či tie hadice majú nejaký vplyv nato keď na neutrale necitiť únik vzduchu ak tam dam ruku.


Passat b5.5 rv. 11/2001
96kw TDI-PD 6m - AVF


Naposledy oživil Martinusez - 15.06.2020 18:13.

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B5 / B5.5"