problematická rozvodová reťaz?

Opravy a problémy

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
moonrising
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.08.2019 07:27

problematická rozvodová reťaz?

Príspevok od používateľa moonrising »

Ahojte, kúpila som toto auto ako jazdenku (Golf VII 2013 1.2 TSI 77kw, 50 300km) a dočítala som sa, že staršie modely mali problematickú rozvodovú reťaž, ktorá môže vyústiť až k zničeniu motora. Čítala som na webe rôzne informácie, niektoré sa aj rozchádzali. Keďže sa v autách moc nevyznám (ženská no), mám v tom trochu problém sa zorientovať. Týka sa tento problém aj môjho modelu, prípadne mám to nejak preventívne dať vymeniť alebo sledovať? V servisnej knižke som nič o výmene rozvodovej reťaze nenašla.

Ďakujem moc za rady.

juraj11120
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.07.2016 18:55

Re: problematická rozvodová reťaz?

Príspevok od používateľa juraj11120 »

Ak sa nemýlim, tak problematickú rozvodovú reťaz mali motory v Golfe VI. V sedmičkových golfoch už by mali byť motory s rozvodovým remeňom. Tie nie sú problematické, ale meniť sa musia, no presný interval výmeny neviem.
Najväčšiu istotu budeš mať, ak si zavoláš do autorizovaného servisu a tam ti podľa kódu motora presne povedia, či máš reťaz alebo remeň.
Možno by to niekto vedel aj tu zistiť. Prípadne skús túto otázku napísať na české fórum (http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=286" onclick="window.open(this.href);return false;), tam je to aktívnejšie a skôr ti bude niekto vedieť presne poradiť.

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: problematická rozvodová reťaz?

Príspevok od používateľa sirdo »

1.2TSI v Golf VII uz maju remenovy rozvod (nie je tu problem s preskakujicimi rozvodmi) a aj ked je podla vyrobcu dozivotny, tak kazdych 120.000km by nebolo od veci ho vymenit...

kedze mas takeho veterana (2013), tak by som si skor overil ci bola na nom vykonana servisna oprava nastavovaca vackoveho hriadela. VW to robil zadara, kedze slo o vyrobnu chybu aut do roku 2015, ale ked auto nechodilo do origo VW servisu, tak tu opravu nepodstupilo...

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: problematická rozvodová reťaz?

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ze veterana :D

Ja uz mam potom podla teba starozitnost :D
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: problematická rozvodová reťaz?

Príspevok od používateľa sirdo »

narazal som na to, ze ma rok vyroby 2013 a to je rok kedy prisiel do predaja Golf VII, takze z tohto pohladu je to v sekcii G7 uz veteran...

Napísať odpoveď

Návrat na "PORUCHY a SERVIS"