Nekonečný príbeh 1.9 TDI 81kw

SDI, TDI, TDI PD

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Tondo365
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.07.2019 15:11

Nekonečný príbeh 1.9 TDI 81kw

Príspevok od používateľa Tondo365 »

Zdravím,
už nejaký čas tu čítam fórum a skúšam všetko možné na mojom golfe MK IV, 81kw, 1J1, r.v. 98
Takže som sa rozhodol že sa skúsim obrátiť na Vás s mojím problémom.

Ide o problém s turbom, ktoré nemám absolútne žiadny výkon do 2000 otáčok a potom zrazu ma zatiahne do sedačky, počas jazdy do kopca musím motor držať stále v otáčkach.
Turbo hodí do núdzového režimu vždy pri 120 km/h pri hociakých otáčkach, viac môžem ísť, len keď vypnem a zapnem motor počas jazdy.

Čo som skúšal: výmena N75, výmena podtlakovej banky vzduchu, výmena váhy vzduchu, prečistenie všetkých hadičiek od turba, výmena intercoolera, výmena čerpadla paliva, výmena vzduchového filtra.

Nič z uvedeného nepomohlo, auto vždy začne ťahať až od 2000 otáčok, ináč je auto "mrtvé". Jediné čo pomohlo bolo, pri výmene podtlakovej banky turba že jednotka ťahá od 2000 a nie až od 3000.
Turbo nevypne nikdy inokedy, iba pri 120km/h diagnostiku doma nemám, ani nikto známy, nevedeli by ste mi prosím poradiť, čo by som ešte mohol skúsiť ?
(pri odpojení váhy vzduchu auto ťahá od 1000 otáčiek po 3000 úplne rovnako, ale nemá dostatočný výkon na to aby išlo viac ako 115+-)

Ďakujem.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"