Trhanie pri rozbiehani

Spoločnosť tvoria korene z roku 1969...

Moderátori: bahy, Dogg88

Napísať odpoveď
luki977
Vodič
Vodič
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 07.09.2010 09:56
Bydlisko: Kosice

Trhanie pri rozbiehani

Príspevok od používateľa luki977 »

Nazdar. Kupil som si Audi A4 avant B8 2,0tdi po istom case mi auto pri rozbiehani zacalo trhat. To trhanie vsak nie je stale niekedy jazdim aj cely tyzden a netrhne ani raz inokedy trha stale. Ked sa rozbieham na prvom prevodovom stupni tak pustam spojku nic sa nedeje auto sa rozbieha a uz ako uvolnujem spojku uplne vtedy zaskube motorom no do spojkoveho pedala necitim nic, nerobi to vzdy niekedy prejazdim vela km a nic a niekedy hned od startu a skube nim stale, niekedy zaskube len jemnucko inokedy silnejsie, ked s nim zaskube tak ziadne zvuky sa neozyvaju proste len zatrasie autom a ide pocas jazdy nic ide normalne ma aj vykon ako malo aj zvuk je normalny ziadne pazvuky nic ani ked stlacam spojku nic sa nemeni ani pri vypinani ziaden pazvuk. Skusal som uz vsetko mozne na zaciatku ked som jazdil tak po nerovnostiach sa mi dost kyvala rychlostna paka zistil som ze je zly silentblok na motore a na prevodovke tomu som to aj pripisoval no po vymene nepomohlo neskor mi vyhodilo chybu egr tak som ho vycistil ale nepomohlo tak som ho rozobral a zistil som ze su vychodene plastove kolecka tak som vymenil za novy nakodoval a nic trhanie tam zostalo. Palivovy filter je tiez novy a ani to mu nepomohlo. Este som zistil ze auto uz je po uprave softwearu kedze predchadzajuci majitel chodil iba do audi, auto inac jazdi normalne dpf regeneruje. Co by to mohlo byt?
EX VW Passat B5 1,8T 20V AEB
EX Fabia RS TDI
EX AUDI A4 Avant B7 1,9 TDi
AUDI A4 Avant B8 2,0 TDI

dazziedee20
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 07.09.2015 22:57

Re: Trhanie pri rozbiehani

Príspevok od používateľa dazziedee20 »

mam audi a5 2.0 tdi 120kw a mam ten isty problem , auto som kupoval od prveho majitela , auto to vedsinou roby pri rozbiehani na viac plynu , zalezi ako sa rozbiehas a auto si pocas zvykne , ja ho mam uz pomali rok a vsetko je ok , nemusis sa bat , len treba sa jemne rozbiehat , v garazi mi povedaly ze su to prve priznaky toho ze zotrvacnik za kazi , ale ono to vidrzy este roky ked budes sa rozbiehat s citom !

umna sa to prejavuje vedsinov ked som v zapchach , vtedy to zacne trhat pri rozbehu ale ako tu pisem zalezi ako sa rozbehas

luki977
Vodič
Vodič
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 07.09.2010 09:56
Bydlisko: Kosice

Re: Trhanie pri rozbiehani

Príspevok od používateľa luki977 »

Dakujem za reakcie...takze problem vyrieseny a to tak ze nakoniec to bol pomocny spojkovy valec...uplna nahoda pri vymene oleja som si vsimol ze je na nom taka mastna vrstva...vymontoval som ho a vybral po kuskoch vymenil za novy a odvtedy nic rozbeh rychly pomaly auto krasne ide bez skubania
EX VW Passat B5 1,8T 20V AEB
EX Fabia RS TDI
EX AUDI A4 Avant B7 1,9 TDi
AUDI A4 Avant B8 2,0 TDI

Napísať odpoveď

Návrat na "Audi"