DPF - signalizácia regererácie

Moderátori: Hammer, Moderátor

gadri
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2019 11:07

Re: DPF - signalizácia regererácie

Príspevok od používateľa gadri »

Tu si prečitajte o regenerácií a zaťazovaní motora elektrickými spotrebičmi:
http://www.autorubik.sk/clanky/filter-p ... -cistenie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: DPF - signalizácia regererácie

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Odtestovane na tiguane 5N ziadne zadne sklo ani spataky sa nespustaju . Asi budem musiet napisat Marcelovi nech napise pod clanok ze clanok pri vsetkej svojej odbornosti nemusi zohladnovat realny priebeh regeneracie pre rozne modely a lisi sa od vyrobcu a typu aby to ludi nemylilo :)
Ale bolo by vhodne preverit ci sa regeneracii spustaju zhavice. Tam by sa teoreticky na tej vetve nieco dalo dorobit.

Inak

Aj ja som tam inak pisal clanky ako sucast redakcie ;)
Este ked som mal cas.




Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

gadri
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2019 11:07

Re: DPF - signalizácia regererácie

Príspevok od používateľa gadri »

Vďaka. Bolo by naozaj užitočné pri jednotlivých modeloch zistiť čo riadiaca jednotka spúšťa v rámci zaťaženia a do príslušnej vetvy zapojiť jednoduchú 12 V led , ktorá bude signalizovať regeneráciu. Motivoval ma poznatok, že u všetkých aut PSA s motormi HDI spínajú riadiace jednotky okrem iného vždy v prvom rade vyhrievanie zadného skla a zároveň zrkadiel. Ak to nestačí pridávajú aj žhaviče.

gadri
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2019 11:07

Re: DPF - signalizácia regererácie

Príspevok od používateľa gadri »

Inak od PSA mám presný postup priebehu a spínania jednotlivých obvodov( napr. Zopne EGR aby sa zvýšila teplota výfukových plýnov a priškrtí vzduch). Myslel som, VW má niečo podobného dostupné na svojom " servisboxe". Potom ĺahko nájsť príslušnú vetvu pre LED.

Napísať odpoveď

Návrat na "ETKA"