Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

2007 - .....
Napísať odpoveď
Kosjak
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.07.2017 10:33

Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Príspevok od používateľa Kosjak »

Zdravím všetkých. Posledný mesiac registrujem na aute /Tiguan 2016 2,0 TDI DSG/ 1-2x neznámy zvuk od podvozku/prevodovky. Stáva sa to v cca 80% prípadoch a výlučne , keď auto dlhšie stojí /4 a viac hodín/. Naštartujem, rozbehnem sa a cca po zaradení 3-4 rýchl.stupňa sa ozve od podvozku /prevodovka?/ taký zvuk ako škrtnutie, nasanie niečoho.......neviem ako to popísať. Bol som s tým v servise, najprv, že výmena prevodovky, potom že nie, že je všetko OK, že sa testuje ABS , resp to robí ABS čerpadlo... Prevodovka radí úplne bez problémov, auto má 30 tis. km, ani to vlastne nie je na 100% že je to zvuk od prevodovky. Mám s tým vraj jazdiť a prípadne zase prísť keby sa ten zvuk objavil zas. Pýtal som sa viacerých kolegov v práci ktorý majú VW Tiguan II s DSG a oni sa s tým nestretli.
Nestretol sa s tým niekto z vás? Resp robí to aj vám na aute?

Mám to aj nahraté v MP3, keby mi niekto vedel helfnúť, môžem to poslať mailom...má to len 1,5 MB.

Vďaka
Robo

Kosjak
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.07.2017 10:33

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Príspevok od používateľa Kosjak »

......tak na doplnenie....je to zimou na 99,9%. Odsledované za posledných 5 mesiacov. Ten zvuk sa deje keď auto dlhšie stojí a teplota je pod cca 5´C. Nad cca 5´C je všetko tiché. Deje sa to vždy pri rozbehu po 200-500m a asi pri 30 km/h. Takže parkovačka asi nie a cez zuby asi tiež nie, nie je to kovový zvuk.

kadowič
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.05.2021 22:00

Re: Nový Tiguan - neznámy zvuk od podvozku/prevodovky

Príspevok od používateľa kadowič »

ja mam sice starsi rocnik ale 2.0 tdi 7st DSG - a mam pocit ze mam tento isty zvuk - poslem ti mail vypocujem si to rad
VW Tiguan 2012 TDI 103KW

Napísať odpoveď

Návrat na "Tiguan"