Športový vzduchový filter 1.4 16V

rv. 1994 - 2001

Moderátor: frflos

Napísať odpoveď
DaliborP
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.03.2019 14:41
Bydlisko: Prešov

Športový vzduchový filter 1.4 16V

Príspevok od používateľa DaliborP »

Zdravím klubáci. Skúšam, vymýšľam, plánujem namontovať do auta športový vzduchový filter, jednoduchšie hrušku :) Neviem ako vymyslieť obvod hadíc, ktoré idú do pôvodného filtra. Jednak tam ide nespálený benzín, ktorý ide do obehu znova (+ pomáha rýchlejšie zohriať motor) a takisto je tam vedená hadica od oleja (pravdu poviem netuším načo to tam je a aký to má účel :D )

Obrázok

Modrý kruh je hadica od nespáleného benzínu, ktorý ide znova do filtra. Čo odporúčate alebo ako ste to vyriešili vy? Premýšľal som nad záslepkou aby ten plyn išiel rovno do výfuku celý. Nebude to vadiť v zime, že sa bude dlho zohrievať alebo nepoškodí sa tým niečo?

Červený kruh je hadica od oleja. Tam by som to riešil buď to prepojením cez T spoj aby išiel jeden vývod do hrušky, jeden do hadice od oleja a jeden ďalej do motora alebo tam niekde namontovať zachytávač oleja (oil catch can)? Neviem čo je lepšie a o tej nádobke na zachytávanie oleja veľa neviem. Každopádne k nej by bolo dobré dorobiť nejaký senzor, snímač aby som vedel kedy sa naplní a buď to ten olej cez nejaký filter lial naspäť do motora alebo jednoducho vyhodil.
Údaje o aute: VW Polo 6N2 1.4 16V 55kw, r.v. 2001, kód motora AUA.

Ďakujem za všetky rady a info! :)

PS: Nemám taký bordel a špinu pod kapotou :D všetko je už umyté a v tip top stave :D

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Športový vzduchový filter 1.4 16V

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Si si isty ze tam chces davat tu otrasnu hrusku ktora ti nic nevyriesi. Hentak original mas zabezpeceny dobry airflow zvonku a nie teply vzduch z priestoru okolo motora a dobru filtraciu. KW naviac na tom motore fakt ze moc neziskas :/


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

DaliborP
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.03.2019 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Športový vzduchový filter 1.4 16V

Príspevok od používateľa DaliborP »

áno som si istý :) viem že mi to nepridá 150kw, kúpil som kvalitný filter čiže o kvalitu filtrácie sa nebojím a posuniem filter ešte ďalej dopredu pre ešte viac chladnejší vzduch aby šiel do motora nie ten čo tam ide teraz :) okrem iných zmien aj túto robím pre svoje potešenie a preto aby som sa do budúcna naučil ako podobné úpravy fungujú, čo s čím ako súvisí a ako čo vylepšiť prípadne pozmeniť. Každopádne je to záležitosť pár eur tak prečo nie? :) Do budúcna sa mi to určite zíde

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Športový vzduchový filter 1.4 16V

Príspevok od používateľa frflos »

...tak preco sa neucis na tych co to uz skusali. Mal si kupit sportovy filter do toho origo airboxu a mal by si to bez komplikacii a vysledok ten isty (ziadny :) ) a do filtra ziadny benzin nejde. Ide tam odvetranie kluky a za studeneho motora pocas zohrievania teply vzduch od vyfukovych zvodov
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

DaliborP
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.03.2019 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Športový vzduchový filter 1.4 16V

Príspevok od používateľa DaliborP »

Pýtal som sa ako to neurobiť alebo ako to urobiť? Keď tam chcem raz hrušku a mám nato svoje dôvody tak tam tú hrušku mať budem a snažím sa len zistiť ako to tam najrozumnejšie vymyslieť pomocou iných skúseností iných ľudí. Chcel som pomôcť ale nie presviedčať o tom prečo to nejde a prečo to nerobiť :)

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Športový vzduchový filter 1.4 16V

Príspevok od používateľa frflos »

...su ludia co si daju povedat a su ludia co idu hlavou proti muru a potom ich ta hlava boli a my sme ta len chceli usetrit tej bolesti
...vyhod filterbox, hrusku daj do blatnika niekde kde bude nasavat studeny vzduch a voz sa (uc sa na vlastnych chybach, my sa ucime na chybach druhych) ;)
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Polo 6N1/6N2"