Automaticke prepinanie svetiel

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
caeles
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.03.2019 15:31

Automaticke prepinanie svetiel

Príspevok od používateľa caeles »

Zdravim, existuje moznost na dorobenie automatickeho spinania svetiel za sera? Vymenil som halogen za Osram Fuledriving (svieti to neuveritelne dobre). Denne svietenie je absolutna nadhera no prepinac musi byt na nule. Existuje nejaka moznost aby to automaticky preplo na stretavacie ak to je potrebne? Najradsej by som siel do original vw veci z nejakej buracky alebo tak nejak podobne.

Dakujem za odpoved.

Som z KE


GOLF 7, 12/2015, 1.6tdi Dsg

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Automaticke prepinanie svetiel

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ua to mam dorobene cez taky modul z aliexpressu na ktorom je vyvedeny na kabliku senzor ktory je treba niekde dobre umiestit a pohrat sa s nim aby dobre reagoval na svetelny utlm . Funguje to perfektne a zar susnov..




Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

caeles
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.03.2019 15:31

Re: Automaticke prepinanie svetiel

Príspevok od používateľa caeles »

Take nejake veci mi vybehli ked som zadal tento problem na google no neviem ako by to fungovalo pri full led svetlach. Je tu niekto z Ke co by sa na to vedel pozriet?


Link na svetla.
https://www.osram.sk/am/ecat/LEDriving% ... P_4058294/" onclick="window.open(this.href);return false;

Takato nejaka sranda mi vyskocila https://www.speedtech.sk/product/42612/ ... sor-se091-" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslis, ze by to vyriesilo moj problem? Ako to funguje vlastne u teba, jazdis stale na 0 a ak si chces svetla zapnut das to do polohy svietenia?

caeles
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.03.2019 15:31

Re: Automaticke prepinanie svetiel

Príspevok od používateľa caeles »

Nemate nahodou niekto skusenost s tymto ? https://www.youtube.com/watch?v=ZIe7PMVcyMg" onclick="window.open(this.href);return false;

Bol som teraz v garazi pozriet ako tie svetla funguju a aj na 0 aj na parkovackach svieti to denne svietenie rovnako ked je nastartovane to znamena, ze mne by asi stacilo toto spinanie kedze denne svietenie sa pri nastartovanom motore nedaju uplne vypnut. Toto riesenie stoji cca 100e a jedine co tam je naviac je ten snimac svetla no ten by sa dal teoreticky pekne skryt za spatne zrkadlo ak sa predlzi kabel.


Tak isto ked uz mam otvorenu tuto temu, skusal niekto z Vas na 7micke menit obycajny volant za multifunkciu ?

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Automaticke prepinanie svetiel

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Presne toto mam v aute. Mam to stale na auto a mam dokodovane denne svietenie ameriku.

Svietim hmlovkami a ked vbehnem do tunela tak sa mi same svetla prepnu na stretavacky.

Len vravim treba ten senzor dobre umiestnit. Na nejake tmavsie miesto

A stalo to 25 eur a nie 100 :) :)


Obrázok

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

caeles
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.03.2019 15:31

Re: Automaticke prepinanie svetiel

Príspevok od používateľa caeles »

Super dakujem, myslim, ze jeden problem sa vyriesil...teraz ma caka patranie po MF:/

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"