Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Jízdní asistenti a

Príspevok od používateľa stereomike80 »

Billy-sk napísal:A nedá sa to dokupit dodatocne? Ved by malo ist len sw. Tlacitko na volante, radar a snimace na aute uz su nie?
Je to novinka pre MR2018 ktore sa zacali vyrabat 07/2017, ktore maju novsiu riadiacu jednotku PDC.

Vyzaduje to mat ACC, PDC (senzory) a hlavne novsiu riadiacu jednotku PDC , konkretne 5QA919283 / 294 /298 PDC alebo PLA

Ak niekto ma VCDS, moze skusit aky typ jednotky ma, ci to nejde aktivovat odtial.

Golf MR2108 kde to je aktivne:

Adaptations
10-Park/Steer Assist
MAS12843,Personalization 1 for park assist-Maneuvering brake function,activated,

Address 10: Park/Steer Assist (J446) Labels:| 5Q0-919-294.clb
Part No SW: 5QA 919 294 B HW: 5QA 919 294
Component: PDC 8 KanalH07 0044

Ak mate HW nizsie cislo, zrejme bude polozka vo VCDS prazdna a nebude mozne tuto funkciu aktivovat, jedine kupit PDC jednotku ktora to podporuje, ale kvoli takejto malickosti by som sa s tym nezaoberal.
Naposledy upravil/-a stereomike80 v 03.08.2018 11:33, upravené celkom 1 krát.

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Príspevok od používateľa stereomike80 »

fkabl napísal:Tak pokud tuto funkci dostal Golf až od 7/2017, pak je záhada vyřešena. Já tuto funkci nemám, protože můj Golfík je o pár měsíců starší.
Škoda. Přijde mi to jako užitečná funkce. Nechápu, proč mi tuto informaci neposkytl VW, když jsem se ho na to písemně tázal.
Pokud to bylo před 7/2017 vázáno na příplatkovou funkci ACC (včetně Front Assist a City break...), tak lituji, že jsem si ji nepřiplatil.
Prodejce mi to v kombinaci s manuálem rozmluvil a o tom, že to umí zastavil při couvání na pevnou překážku, mi neřekl. Co už...
Nebolo to viazane na priplatkove funkcie. Predajca ti neklamal, v tej dobe tato funkcia k dispozicii nebola, a pochybujem ze by vedel do detailov, ake vsetky updaty sa VW rozhodne v dalsiom modelovom roku urobit. Ak si aktualne kupis zakladny golf s acc a parkovacimi senzormi tak tam ta funkcia bude.

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Príspevok od používateľa fkabl »

Díky za důležité a kompetentní informace. I když moje auto funkci manévrovací brzdy nemá, aspoň vím, jak se věci mají a nemusí mi to dál vrtat hlavou.
Taky děkuji za snahu pomoci, ale jsem pouze uživatel auta a o nějaké mé schopnosti si nějakou funkci doprogramovat, nemůže být ani řeč:-)
A určitě mi to nestojí za nějakou dodatečnou velkou investici. Mám senzory kolem celého auta a pokud nejsem úplně blbej nebo "zasněný", tak
narazit do stojící překážky je umění. Důležitější je funkce zabránění kolizi při vyparkování, protože jsou situace, kdy opravdu lidský faktor nemá šanci
situaci ovlivnit a asistent může věc zachránit. A tento asistent mám a v ostré praxi několikrát vyzkoušeno, že funguje.

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Príspevok od používateľa fkabl »

https://www.plymouthherald.co.uk/news/l ... its-689355" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"