Bublanie vody v expanznej nadobke

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
Jacob
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.02.2015 15:00

Bublanie vody v expanznej nadobke

Príspevok od používateľa Jacob »

Ahojte. V piatok som sa vybral autom do Bulharska a po asi 5 hodinovom cakani na hraniciach sa mi spod kapoty objavila para. Vypol som motor,otvoril kapotu a voda v nadobke bublala a vytekala okolo viečka von. Po chvilke som nadobku otvoril a vodu dolial,presiel par km ze natankujem a kupim destilovanu vodu no pod autom zase mlaka a ten isty scenar. Po doliati som presiel asi 15km a hladina vyzerala fajn tak sme sli ďalej. Po asi 300km po dialniciteba sme zastavili na pumpe a opat to iste. Dolial som vodu a tak som uz dosiel do ciela. Podotykam ze ked som cakal na hraniciach tak motor bol vacsinu nastartovany a teplota cely cas nepresla cez 90°. Pred tyzdnom som menil expanznu nadobku aj s uzaverom. Ventilatory funguju obe. Teraz ked som bol pri aute,tak som pozrel viecko nalievania oleja aj nadobku na vodu a obidve su ciste bez emulzie. Vedeli by ste mi poradit co to moze byt ? Moj nazor je ze ten uzaver expanznej nadobky je vadny. Caka ma este 1400km cesta tak snad dojdem v pohode :/ A jedna sa o golf 1.8T+lpg. Ďakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"