1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Moderátori: bahy, Dogg88

Napísať odpoveď
TeDeIckar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2018 16:30

1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Príspevok od používateľa TeDeIckar »

Zdravim uz som zufali z riesenia regulacie turba, stalo sa mi to pred 3mesiacmi znicoho nic z jedneho dna na druhy turbo nechcelo tlacit, proste turbo mi tlaci az na 3.stupen nad 3000otaciek, zo spodu vobec nic to nechce robit, tak som vybral turbo a precistil, ako to dopadlo ? tak ze stale nejde, proste sa sprava rovnako ako predtym, tak som skontroloval podtlakove hadicky a podtlak je tam stale vysoky, ked napojim na priamo tak turbo sici a tlaci naplno na doraz po cervik, tak som zistoval a riesil cez mechanikov ze to bude N75 tak som ho kupil a stale nejde a nejde ! uz ma to vazne zacina vytacat ze turbo nechce tlacit ked vsetko vlastne v poriadku, banka sa stiahne dole ale pri jazde tlak netlaci, to si zo mna robi srandu, ved este pred 3mesiacmi to islo normalne a nebolo ani cistene turbo ani som nevymenil N75 ventil, mna by vazne zaujimalo v com moze byt problem lebo som uz presiel komplet vsetkym a stale neviem nechapem kde moze byt problem, proste na priamo trha asfalt a cez novy N75 nerobi nic hm ????! to uz je fakt ina magorina, VAG som nerobil kedze vela mi povedali ze tam nezistim nic a tu kde ja byvam i tak kazdy je viac menej trulo lebo ani jeden mi nevedel pomoct vcom je problem poradit nic ! sam som mechanik a som z toho leco, nechcem davat do servisu lebo tam tiez nebudu vediet co robit kedze vacsina mechanikov su len vymienaci a zistia len bezne nie takuto zahadnu vec, vie mi niekto poradit co robit ?

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: 1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Sprav LOG za jazdy. Chybu to nezapisalo ziadnu?
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

TeDeIckar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2018 16:30

Re: 1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Príspevok od používateľa TeDeIckar »

nebol som na VAG ale budem musiet ist, mam taky pocit ze to bude tym ze mi hodila RJ do nudzoveho rezimu, kedze turbo ide ako ma ako aj banka, je tam nove N75 a podtlak neunika kedze som robil skusku, ked pridavam plyn pocujem turbo ze sa zopne a hned pod 1s vypne to zacnem citit ze zrazu netaha a je hlucnejsi vyfuk, ked pustim plyn zas sa banka vrati do normalnej polohy a ked pridem trosku plyn co ma zacat tlacit okamzite sa vypne turbo, auto ma upravenu RJ v profituningu za 600eu tak dufam ze to nebude tym ze hodilo do nudzoveho rezimu RJ koli neviem akej chybe, toho sa obavam ze to bude drahe ale najprv pojdem priamo cez VAG ze ci nehodi chybu presne toho co si ja myslim a ze bude aj jednuduche vymazat danu chybu aby to slo ako malo lebo mne to spravilo z jedneho dna na druhy

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: 1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

:wink: tym ze chybu vymazes z pamäti zavad tak chybu neodstranis. A zapise ju znova. Musis odstranit pricinu. A diagnostika ti pomoze len zistit kde je chyba.
Edit: ak by si napisal odkial si tak mozno v tvojom okoli sa najde niekto s diagnostikou ochotny pomoct s vycitanim chyby.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

TeDeIckar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2018 16:30

Re: 1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Príspevok od používateľa TeDeIckar »

mam suseda ktory ma v ntb program aj kabel na vycitanie chyb, takze si pozriem co konkretne mu skodi, no to si ma nepotesil ze ked ju odstranim zas ju zapise, podla mna to bude v elektronike, inak nvm si predstavit vcom ked vsetko som skontroloval a je to v poriadku, jedine uz vidim ze v RJ je niekde chyba a musi sa niejako odstranit dana chyba aby to uz nerobilo, bud dnes alebo nvm kedy to poriesim ked bude mat kamo cas, inaksie ze vraj mi stiahne na vsetko do pocitaca v niejakych kodoch a potom si to mam pozriet doma aky kod ku comu patri, lenze ide oto ze nvm kde tie kde to mam hladat, tu brozurku s kodmi k danemu autu :D

TeDeIckar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2018 16:30

Re: 1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Príspevok od používateľa TeDeIckar »

no bol som na VAG a pise mi; snimac teploty vzduchu a N75
N75 uz mam novy ale ten snimac teploty vzduchu u 1.9tdi ani nvm ci nieco take je, nemysli to nahodou vahu vzduchu ?

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: 1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Vaha vzduchu snima tusim snima aj teplotu vzduchu.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

TeDeIckar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2018 16:30

Re: 1.9tdi 74kw PD problem s regulaciou turba

Príspevok od používateľa TeDeIckar »

to si aj ja myslim ale bol som dnes sa popytat do skodovky na nadhradne diely a tam mi povedali ze je to snimac plniaceho tlaku ci vzduchu alebo teploty vzduchu pred alebo za intercoolerom { kedze ja mam upraveny vacsi ako aj hadice nevedel som najst}, dnes som sa nastval a zacal postupne hladat kde sa nachadza, a nakoniec som ho nasiel na uplne nepristupnom, neprehladom mieste, ked som sa lepsie pozrel vsimol som si ze 2 zo 4 kablov ktore idu do snimaca boli uvolnene, ved tie 2 ktore tam este drzia su uplne napnute ako struna, necudo ze casom ich odtrhlo, dufam ze to bude pricina budem musiet kupit novu prikojku aj s kablami a prepajkovat to, kebyze len vymenim snimac bolo by to super, vazne tesim sa na vikendovu robotu a dufam ze to uz vazne bude dana chyba kedze len toto na VAG po vymazani chyby stale vyhadzovalo, konecne po dlhom case pocitim plnych 190konikov !

Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda"