je riadenie KO ?

Podvozky, kolesá, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
buli1996
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.12.2015 23:29

je riadenie KO ?

Príspevok od používateľa buli1996 »

Ahojte mám problém s autom, konkrétne s riadením. z ničoho nič sa mi po menení prednej nápravy a tlmičov "vyzula" geometria, zacítil som to na rovnej ceste, že zrazu volant nakrivo a kolesa iný uhol. tak sa robila nová ale stále to nieje ono. Uhol natočenia kolies je rozdielny pri plnom ľavom a plnom pravom vytočení. Plus pri prejdení nerovnosťou pri odbáčaní sa zvykne ozvať trocha klepkajúci zvuk (nie vždy). Náprava vymenená aj tyčky a čapy riadenia majú najviac 15000km. na Zdviháku keď sme pozerali všetko tuhé,pevné no stále to riadenie nejde nastaviť na dobre hodnoty plus derie vnútro pneumatík trocha viac (asi druhá geo nembola dobre urobená) a všimol som si aj, že na šoférovej strane je koleso viac vypustené von. Už fakt neviem načo sa mam pozrieť napadá ma len to riadenie vymeniť už. Nestretol sa prosím Vás niekto s niečím podobným ? B5 1.9 81kw AFN

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: je riadenie KO ?

Príspevok od používateľa Johny B5 »

tak pozri otoče náboje uloženia a tak riadenie by som riešil až na koniec

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: je riadenie KO ?

Príspevok od používateľa truli »

Riadenie je KO.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

buli1996
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.12.2015 23:29

Re: je riadenie KO ?

Príspevok od používateľa buli1996 »

Na tých otočiach pozrieť čí niesu ohnuté alebo niečo ine ? :O

zajkov
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.08.2014 15:22

Re: je riadenie KO ?

Príspevok od používateľa zajkov »

Co konkretne ti nejde nastavit na geometrii?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

buli1996
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.12.2015 23:29

Re: je riadenie KO ?

Príspevok od používateľa buli1996 »

zhodný uhol naklonenia kolies,šoférovú stranu nešlo nastaviť do zhodného uhla ako na spolujazdcovej strane.Zbiehavosť našťastie ano.

buli1996
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.12.2015 23:29

Re: je riadenie KO ?

Príspevok od používateľa buli1996 »

Tak problém cez víkend sme konečne lokalizovali. Dal sa dole čap riadenia a pri "trhnutí" riadením počuť krásne ten klepot od spojenia podvolantovej tyče a riadenia. Takže najskôr výmena toho riadenia a asi aj podvolantovej tyče. BTW ak mal niekto zlu podvolantovu tyč ako sa Vám to prejavovalo ? :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"