1.6 TD 59kw Netahá naftu

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
teacher
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.10.2014 17:11
Bydlisko: Bratislava

1.6 TD 59kw Netahá naftu

Príspevok od používateľa teacher »

Ahojte, na úvod chcem zaželať všetkým všetko len to najlepšie do roku 2018. Vyskytol sa mi problém ktorí spočíva v tom že auťák mi prestal ťahať naftu z nádrže . Po odvzušnení na vstrekoch zase chvílku ide , potom zase bez výkonu až úplne zhasne . Moja diagnostika spočívala v tom že som napojil kanister s naftou priamo za pal. filter (samozrejme že ma napadlo vymeniť za nový) a auto beží bez problémov. Problém sa spočiatku prejavoval tak že strácalo výkon do kopca prípadne pri vytočení do večších otáčok, štartovalo bezchybne . Jedná sa o Audi 80 s motorom uvedeným v popise , tak ma prosím nezavrhnite . Sitko na plaváku nemá, zajtra sa chystám pretiahnúť privod a vyvod z nádrže vzduchom, okrem toho Vás napadne ešte niečo ? Vopred ďakujem za odpoveď - Mirec
Golf IV Tdi 66Kw
Polo 1.4 Tdi
Audi 80 1.6 TD Intercooler

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.6 TD 59kw Netahá naftu

Príspevok od používateľa mobilik »

Neroby sa ti podtlak v nadrzi?

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: 1.6 TD 59kw Netahá naftu

Príspevok od používateľa HEBO »

A neodchádza Ti palivové čerpadlo?

teacher
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.10.2014 17:11
Bydlisko: Bratislava

Re: 1.6 TD 59kw Netahá naftu

Príspevok od používateľa teacher »

Ahoj podtlak sa nerobí, na bandaske jazdí normálne , čerpadlo neviem v akom je stave , zvonka vyzerá jak nové/ repasované - cisté , suché.
Golf IV Tdi 66Kw
Polo 1.4 Tdi
Audi 80 1.6 TD Intercooler

Používateľov profilový obrázok
HEBO
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 08.02.2009 07:43
Bydlisko: TN

Re: 1.6 TD 59kw Netahá naftu

Príspevok od používateľa HEBO »

teacher napísal:Ahoj podtlak sa nerobí, na bandaske jazdí normálne , čerpadlo neviem v akom je stave , zvonka vyzerá jak nové/ repasované - cisté , suché.
Z vonka môže vypadat jak nové ale záleží z vnútra aké je daj si ho pozriet lebo ked Ti odíde úplne tak ostaneš stát na mieste ani sa z autom nepohneš a budú Ta musiet odtiahnút!A víde Ta to na nemalé peniaze!

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: 1.6 TD 59kw Netahá naftu

Príspevok od používateľa Ludo44 »

Ak na bandasku jazdi v pohode chybu hladaj v palivových trubkách a nádrži . Ako pišeš prefukni trubky smerom do nádrže vybrr nádrž vyčisti ju a jazdiš v pohode dalej . Ja som mal AUDI 80 1.6TD 1991 tam je nadrž za zadnými sedadlami vybrať sa da v pohode , mal som presne ten istý problem aleto už je davno.

Používateľov profilový obrázok
MarekGTI
Profík
Profík
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 01.02.2009 17:41
Bydlisko: KS
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.6 TD 59kw Netahá naftu

Príspevok od používateľa MarekGTI »

Mne sa stalo to, že som mal už popraskané palivové hadičky od nádrže a keď som po vyčistení sitka v nádrži to poskladal tak už poriadne netesnili a padala nafta. Odrezal som z hadičiek asi centimeter z konca a už je to v pohode.

teacher
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.10.2014 17:11
Bydlisko: Bratislava

Re: 1.6 TD 59kw Netahá naftu

Príspevok od používateľa teacher »

Ahojte takže problém vyriešený , na spodku nádrže na vývodnej trubkE bolO malé sitko, podobne ako sa montujú do motoriek,celkom debilny prístup cez plavakovy otvor.Nádrž som musel aj tak nakoniec vymenovať lebo sa mi tam zjebala pásovina ktorou som sťahoval sítko. Takže rovno preplach ,prefuknutie trubiek od motora.
Dakujem všetkým ktorý prispeli do mojej témy.
Golf IV Tdi 66Kw
Polo 1.4 Tdi
Audi 80 1.6 TD Intercooler

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"