Marathon Edition po FL

Všetko ostatné..

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Marathon Edition po FL

Príspevok od používateľa fkabl »

Čekal jsem na Marathon Edition po FL...tak už je na webu VW. Plánuji výměnu svého G VI Variant, 2011, Highline, 1,2 TSI 77 Kw...
Váhám, zda G VII Variant ME po FL, 1,4 92 Kw nebo 110 Kw. Rozdíl přesně 30 tis. Kč. Chci se malinko posunout, otázka je kam až.

Někdo na tom fóru psal: "Hlavní rozdíl mezi 1.4 TSI 90/92 kW a 103/110 kW je v tom časování ventilů na výfukové straně,silnější verze mají právě časování ventilů na obou stranách kvůli karbonizaci v motoru a hlavně na sacích ventilech,slabší verze používají tzv. vniřní EGR ventil,tzn. výfukové plyny jsou vedeny zpět přes sání (sací ventily) do motoru a zde se pak ve velké míře usazuje karbon,po 100tkm už tam bývá slušná vrstva,snižuje se tím výkon atd......u silnějších verzí,které se od sebe niíjak neliší(pouze mají softwarově upravený výkon) se toto nedějě, protože výfukové plyny se díky časování na straně výfuku vrátí částečně zpět do spalovacích prostor motoru.
Pokud si tedy někdo chce auto ponechat na delší dobu,doporučuju jednoznačně silnější verze s oboustranným časováním ventilů,spotřeba je v reálu stejná a výkon a točivej moment neporovnatelně větší,nemluvě o dlouhej životnosti a spolehlivosti."

Pokud je to skutečně pravda, tak mi to přijde docela zásadní argument k zamyšlení. Co radíte?

K výbavě ME si připlatím určitě Blind Spot Senzor. Ve výbavě ME je "Tempomat s omezovačem rychlosti". Myslíte, že má smysl si připlácet za Adaptivní tempomat vč. Front Assist a City Break za 9400,- Kč?
Nyní mám jen klasický tempomat a téměř ho nepoužívám. S Adaptivním nemám bohužel žádnou zkušenost a nedokážu jeho využití odhadnout, ale
bydlím v Brně, takže občasné popojíždění v kolonách se koná. Co myslíte? Díky.

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: Marathon Edition po FL

Príspevok od používateľa sirdo »

urcite by som siel u kombika do 110kW verzie. mam 103kW a je to tak akurat, menej by som nechcel...

k tomu adaptivnemu tempomatu, ked planujes DSG verziu prevodovky, tak by to bolo na zvazenie. u manualu by som to vobec neriesil...

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Marathon Edition po FL

Príspevok od používateľa fkabl »

Do Adaptivního tempomatu nepůjdu. Rozmluvil mi to i prodejce...u manuální převodovky je tato funkce
málo využitelná. Smysl má s automatem.

Tak to vypadá, že se víc kloním k silnějším 110 kW. Stejně bych časem litoval, že jsem ho měl vzít.
Doporučujete i u této generace TSI přejít na olej 5w-40 a výměna po 15 tis. km?

Už jsem to tu psal v jiném vláknu, štve mě, že v ME nebudu mít černou palubku, chromovanou lištu kolem oken a chromované falešné
koncovky výfuků. Myslíte, že ty výfuky by šly vyřešit třeba nějakým tuningem?

Už jste někdo viděli v reálu tu novou barvu Black Rubin? Váhám, zda jít opět do černé nebo rubin. Upřednostňuji
spíš tmavší, na kterých chromové a stříbrné detaily kontrastují.

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Marathon Edition po FL

Príspevok od používateľa fkabl »

Mám GVII Variant ME po FL a mám oba klíče celé plastové...tedy včetně toho očka. V nějakém starším vláknu
jsem tady četl, že verze ME měly, stejně jak Highline tato očka chromová. Nevím, co je na tom pravdy. Možná ty před FL a
teď po FL už je to jinak. Ví o tom někdo něco? Díky.

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: Marathon Edition po FL

Príspevok od používateľa sirdo »

tak, najpodstatnejsi udaj je, ze tu na Slovensku nieco take ako Marathon verziu Golfu v ponuke nemame. je to cisto CR zalezitost, takze tu s tym nema nikto ziadnu skusenost. ked vas Marathon vychadza z verzie Comfortline, tak je logicke, ze ma koncovku klucov z cierneho plastu a nie pochromovanu. aj ta palubka je logicka, ked je to Comfortline s nejakou navyse vybavou, nemozes cakat piano black z Highline v interiery. v tomto to mame lepsie, lebo akciovy model Edition si mozes zvolit ako Comfortline, tak aj Highline a podla toho sa odvija aj vybava auta. chromove koncovky fejkovych vyfukov su opat zalezitostou Highline, takze s Comfortline mas smolu. jedine potom dokupit cely podnaraznik z verzie Highline a vymenit ho za ten co budes mat na aute z vyroby...

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Marathon Edition po FL

Príspevok od používateľa fkabl »

Pořád se zdůrazňuje, jak si VW nad Škodovkou udržuje drobný náskok v kvalitě zpracování, odhlučnění a např. výbavě,
ale překvapilo mě, že např. do Golfu nejde připlatit (zatímco do Octavie ano) vyhřívání zadních sedaček, zásuvka 230V a 2 USB vstupy ve středové konzole pro zadní sedadla. Já bych si je sice nepřiplatil, ale věřím, že řada (hlavně německých) zákazníků ano. Taky některá Simply Clever
řešení Škodovky jsou užitečná (nemyslím zrovna škrabku) a divím se, že si je VW nepřevzal.

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: Marathon Edition po FL

Príspevok od používateľa sirdo »

ano, niektore rozhodnutia su naozaj postavene na hlavu. napr. nemoznost si priplatit do R-line interieru vyhrievany volant. sudruhovia z NDR ziju asi v inej dimenzii...

Napísať odpoveď

Návrat na "OSTATNÉ"