Tlmiče a pružiny

Podvozky, kolesá, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátor: xmon

Napísať odpoveď
včielka
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.10.2016 17:05

Tlmiče a pružiny

Príspevok od používateľa včielka »

Zdravím mám G4 1.9TDI 81KW a toto auto som kúpil na tuzingových pružinách TA Technix a ja v tom nevidím využitie len zbytočné opotrebnie lebo tlmiče nevymenili za vhodné k pružinám. Chcem sa spýtať aké tlmiče a pružiny by ste odporúčali ako náhradu v sériovej výške vozidla a v akej cenovej relácií sa asi pohybujú. Ďakujem

Rouballik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 23.11.2015 14:42

Re: Tlmiče a pružiny

Príspevok od používateľa Rouballik »

Pro každého s podobnýcm dotazem. Předpokládám, že to už nebude aktuální.
Nejprve je nutné zkontrolovat zda nemáš také sportovní tlumiče. Pokud by jsi na ně nasadil klasické pružiny, tak by to nefungovalo. Mají kratší pístnici. Tyto podvozky: http://tatechnix.cz/32989-sportovni-pod ... 46238.html" onclick="window.open(this.href);return false; používají o 20mm kratší písnice. Je to pak nutné vyměnit jako celek.

Malá nápověda. TATechnix dělá žluté sportovní tlumiče

Pokud tam máš jen sport pružiny a sériový tlumič, tak se doporučuje Sachs. Hlavně né polský Bilstein.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Tlmiče a pružiny

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Nikto z vyrobcov neodporuca pouzitie inych pruzin ake maju byt na aute podla Vin.

Ja som zistoval aj priamo cez vyrobcu na moje Ultra SR a bolo mi odpisane ze na KYB tlmice sa v ziadnom pripade nesmu montovat skratene pruziny.

Tak isto to mas aj s inymi OEM aftermarket dodavatelmi.

Sport pruzina jedine na podvok k nej urcenemu inak to moze byt aj nebezpecne.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

včielka
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.10.2016 17:05

Re: Tlmiče a pružiny

Príspevok od používateľa včielka »

Už je to neaktúalne, použil som SACHS zadné tlmiče, Kayaba predné a pružiny sú všetky Kayaba tuším, pružiny sa snažím predať a tlmiče boli sierové originál VW, predpokladám od roku výroby :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"