Prasknutá hlava 1.6d- Prosím o radu

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
makosh
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 15.06.2017 09:08

Prasknutá hlava 1.6d- Prosím o radu

Príspevok od používateľa makosh »

Ahojte, pri generálke motora som zistil že mám popraskanu hlavu medzi ventilmi...taktiež som sa dočítal že je to bežná choroba u týchto liatinových hláv. Vie mi niekto poradiť ako by som toto mohol vyriešiť? rozmýšlam nad variantou žeby som tam dal hlavu z 1.6td - z topho mi plynu 2 otazky: 1. je hlava u td "silnejšia" ako u hladkého diesla? , č2: bude mi sedieť hlava z 1.6td? Ešte som sa dozvedel (ale nemám to overené) že by tam mohla sedieť hlava z 1.9d - ma s tým niekto skúsenosť ? Prípadne máte niekto iné skúsenosti ako tento problém vyriešiť? Prikladám fotku :
Prílohy
takto je popraskaný každý valec
takto je popraskaný každý valec

Používateľov profilový obrázok
MarekGTI
Profík
Profík
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 01.02.2009 17:41
Bydlisko: KS
Kontaktovať používateľa:

Re: Prasknutá hlava 1.6d- Prosím o radu

Príspevok od používateľa MarekGTI »

Nazdar, tú hlavu môžeš kľudne nahodiť, keď sa ti podarí nájsť takú bez prasklín tak si borec, ja som takú ešte nevidel :D

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: Prasknutá hlava 1.6d- Prosím o radu

Príspevok od používateľa Ludo44 »

Ako píše Marek to je v pohode môžeš ju nahodiť , problem bude až objavíš vo vode olej , potom tu hlavu môžeš zahodiť . Hlava z 1,6TD sa nehodi na 1,6D a z 1,9 to neviem ale určite nie .
Ešte dobra rada , ak tu hlavu budeš nahadzovať určite ju daj prerovnať bez toho ju nenahadzuj , budeš mať problem z olejom vytekajucim spod tesnenia po kratkom čase.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"