Nefunkčné kúrenie Passat B5

1997 - 2004

Moderátori: wladi, Mat28

Napísať odpoveď
ĽuboVWPassat
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16.02.2017 17:14
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Nefunkčné kúrenie Passat B5

Príspevok od používateľa ĽuboVWPassat »

Zdravím Vás

Ak dovolíte chcel by som Vás poprosiť o pomoc. Nefunguje mi kúrenie. Vymenil som všetky klapky, radiator, niekoľko krát na diagnostike ale stále nič. Teplota vyfukovaného vzduchu nie je nikdy väčšia ako v exterieri, nastavím ECO režim klapky sa menia, dám AUTO, taktiež zrejme fungujú. Čokoľvek pomením motorček vyfukuje silnejšie, vypnem zapnem, otvárajú sa no nikdy nevyhreje viac ako je teplota v exterieri maximálne ak tak možno na 18 °C. Takto tom bolo už od marci kedy vonku bolo aj chladnejšie ( napr 6°C) . Jedna možno dobrá poznámka, že ak otočím kľúčik do prvej polohy, začne sa načítavať kúrenie ale iba blikajú všetky označenia ( intenzita, režim, nastavená teplota ) no nespustí sa kúrenie. Po nejakej dobe označenia zmenia na posledné predovolené nastavenie inokedy len stále bliká. Naštartujem a hodí mi to posledné predvolené nastavenie no ako hovorím nikdy teplota nie je taká akú požadujem. NAkoľko to už riešim asi aj rok prosím Vás o pomoc. Nemôže byť vadné niečo iné ( napríklad nejaký snímač ) Nemôže byť vadná ta " ovladacia časť " Climatronic ?

ďakujem za každú cennú radu prípadne ochotu pozrieť sa na to ( pochádzam z okresu SL a prídem kľudne s autom aj KE, PO, BJ, PP )

Ešte raz ďakujem za čokoľvek čo mi poradíte

ĽuboVWPassat
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 16.02.2017 17:14
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Nefunkčné kúrenie Passat B5

Príspevok od používateľa ĽuboVWPassat »

Tu chcem ešte uviesť predošlí popis situácie z mesiaca Február :

Zdravím Vás

Koncom jesene 2016 sa mi pokazilo kúrenie v mojom aute- Passat 3B3 rv 2001, 1.9 TDI 4-motion. Z prieduchov klimatizácie (climatronic) mi začal fúkať iba vlažný vzduch ( dajme tomu +2 stupňov ak je climatronic nastavený na 26 stupňov ) Diagnostika ukazovala , že jedna klapka kúrenia ( zdá sa mi že servomotor V68 ) je zlá. Túto klapku som preto objednal a vymenili sme ju, avšak po jej výmene za novú nenastala žiadna zmena, pričom ale na diagnostike hneď potom začalo vykazovať chybu ďalších klapiek ( servomotor V 71 a V85 ) Tieto ďalšie klapky som preto objednal a o 2 týždne sme ich taktiež skúsili vymeniť, no ale ani po ich vymenení žiadna zmena nenastala, pričom po rozobratí cele prístrojovej dosky a ovládaní režimov climatroniku cez diagnostiku sa aj staré sermovotory ( V71, a V85 ) spávali dobre podľa nastavenia. Ak sme climatronik nastavili do rôznych režimov, klapky otvárali a zatvárali predpokladáme, že správne, ale nikdy nebol hnaný vzduch teplejší ako nazačiatku poruchy koncom jesene 2016 (+2 stupne pri nastavení +26 stupňov) Nakoniec sme preto nechali kúrenie v režime keď išiel "najteplejší" vzduch ( presne neviem či auto, alebo eco, ale smerovanie prieduchov na tvár ...) a klapky sme poodpájali aby sa pri zmene režimu na panely climatronic nezmenil aj hnaný vzduch. Opravár mi odporučil aby som skúsil vymeniť ešte vodnú pumpu. Vodnú pumpu som vymenil no zmena žiadna. Momentálne neviem čo ďalej a tak by som bol veľmi vďačný za každú vašu radu a skúsenosť.

PS: Neviem či som sa vyjadroval správne a technicky, ak ale nie tak sa ospravedlňujem, nie som totiž odborník

Ešte raz ďakujem za pomoc

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B5 / B5.5"