1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Majkl
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 11.11.2012 13:42

1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Príspevok od používateľa Majkl »

Zdravim, bzucosvieti mi kontrolka oleja ked som vyvinul na motor (cca 2-3k otacok to zacalo svietit), neskor mi to zacalo dymit a skapinat, vybrusil som hlavu, vymenil tesnenia, vymenil sviecky a teraz mam problem iba s tym ze vymenim volnobezny ventil.. Dalej som menil obidve cidla na olej ale olej stale po prevedeni týh 2k+ otacok stále ale stále zacne svietobzucit olej, tak kde je k***a problém prosím? Za akúkolvek radu brúcne vdakujem.
4 Syncro Motion

Používateľov profilový obrázok
šmolko
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2069
Dátum registrácie: 05.11.2011 14:31
Bydlisko: Východ SR

Re: 1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Príspevok od používateľa šmolko »

mal si aj dole vaňu a pozrel si si sitko na saní oleja?
Modrá Octavia :arrow: slečinka vo výbave :tooth:

EX: :cry: Zelená Jetta Mk II :arrow: čím menej elektriky tým menej problémov 8)

Používateľov profilový obrázok
areka
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.03.2012 17:49
Bydlisko: Vrchlabí - Jilemnice CZ

Re: 1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Príspevok od používateľa areka »

Stará nebo nová elektroinstalace?

Proměřit drát na vysoký tlak oleje od čidla k přístrojové desce.

Nová ele.:
čidlo nízký tlak oleje 0,3Bar (při správné funkci rozpíná kostru), barva izolace vodiče modro-černý, vede do pojistkovky na konektor G2/pin 11, dále z pojistkovky konektor U1/5 červeno-bílý na konektor budíků T28/9.

čidlo vysoký tlak oleje 1,8Bar (při správné funkci spíná na kostru), barva žlutá, vede do pojistkovky na G2/10, dále z pojistkovky U1/3 žlutá na T28/8.


Stará ele.:
čidlo nízký tlak oleje 0,3 Bar, barva izolace modro-černý, vede do pojistkovky na D/1, dále z poj. konektor A/4 modro-černý na T7c/4 v budíkách.

čidlo vysoký tlak 1,8Bar, barva žlutá na D/21, dále z poj. B/15 žlutý na konektor v budíkách T7a/4. :wink: :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
Majkl
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 11.11.2012 13:42

Re: 1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Príspevok od používateľa Majkl »

Ono to ten tlak naozaj strati, som rozmyslal ci by to nemohlo byt aj lozisko na klikovom hriadeli ale to by asi klepotalo… niekedy mam pocit ze je to nejaka chyba v elektronike bo ked vydem nad 2000 otacok (5 sekund) tak to zacne blikosvietit a strati tlak, ked ale vypnem a zapnem motor kontrolka nesvieti (pokial zas tých 2000) ale tlak nema az pokial nevychladne motor…
4 Syncro Motion

Používateľov profilový obrázok
areka
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.03.2012 17:49
Bydlisko: Vrchlabí - Jilemnice CZ

Re: 1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Príspevok od používateľa areka »

Ano, to je tzv. dymamické měření tlaku oleje. Zapneš klíček a čídlo pro nízký tlak je sepnuté a pro vysoký tlak rozepnuté, nastartuješ, čidlo pro nízký tlak se při překročení 0.3 Bar rozepne a kontrolka nazání zhasne. Pokud překonáš otáčky motoru přez 2000 ot/min tak na čidle pro vysoký tlak musí být alespoň 1.8 Bar aby se sepnulo, pokud tak není rozsvítí se opět kontrolka mazání a rozezní se varovný bzučák, a ten řve až do chvíle nežli vypneš klíček a znova jej nezapneš. Tento proces hlídá v přístrojové desce miniaturní a primitivní řídící jednotka. :wink:

Používateľov profilový obrázok
Majkl
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 11.11.2012 13:42

Re: 1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Príspevok od používateľa Majkl »

Problem by som teda mohol vyriešit novou riadiacou či ako.?
4 Syncro Motion

Používateľov profilový obrázok
areka
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.03.2012 17:49
Bydlisko: Vrchlabí - Jilemnice CZ

Re: 1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Príspevok od používateľa areka »

Tento proces hlídá v přístrojové desce miniaturní a primitivní řídící jednotka.!

Problem by som teda mohol vyriešit novou riadiacou či ako.?

Ne, musíš si být na 100% jistý, že ti čidla ukazují co mají. Musíš si být na 100% jistý, že jsou oba dráty až k přístrojovce průchozí (nejsou přerušené, studený spoj).
Můžeš změřit pomocí měřáku tlak oleje, pokud bude slabý, zkontrolovat olejové čerpadlo, trubku sání olejového čerpadla ve vaně, ale to již vyžaduje určité zkušenosti.

Potom bych až zkusil jiné celé budíky, protože závada může být i v nich..


S řídící jednotkou motoru to nemá nic společného.

deny GTi 8V
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 01.02.2017 19:12

Re: 1.8 GTI svietobzuci kontroka oleja

Príspevok od používateľa deny GTi 8V »

mam to iste ale s tym zw na filtry vzduchu mam olej takze kruzky su het nie je tu niekto kto by mi s tym helfol nemam peniaze na servis

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"