Odhlasenie auta

Ostatné

Moderátor: Moderátor

Napísať odpoveď
Orange
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.06.2017 09:09

Odhlasenie auta

Príspevok od používateľa Orange »

Cauko vsetci.

V provom rade chcem poznamenat, ze som si nasiel inzerat s autom presne podla mojich poziadaviek a preto mam o nho tak velky zaujem.
Kontaktoval som majitela, ze auto je v super stave atd. a ked som sa chcel dohodnut kedy by som mohol prist, povedal, ze je az do konca jula v Holandsku a skor prist nemoze. Nepytajte sa ma preco pridaval inzerat, ked je mimo Slovenska, tiez to nechapem. Povedal, ze by sa nejak mohol dohodnut s manzelkou aby mi auto predala, ale problem bude pravdepodobne v tom, ze auto je pisane na neho.

Cize otazka znie, je mozne nejako odhlasit auto, cez jeho manzelku, alebo existuje nejaka ina moznost ako auto kupit, ked tu majitel nieje ? Lebo ja auto potrebujem co najskor a do konca jula fakt cakat nemozem.

Dakujem za odpovede.

Používateľov profilový obrázok
Caco110
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 19.03.2016 13:15
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať používateľa:

Re: Odhlasenie auta

Príspevok od používateľa Caco110 »

Pri odhlásení vozidla je držiteľ vozidla povinný predložiť:

-splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,

-písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla alebo dokladu o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla.

Viac na:

Kód: Vybrať všetko

https://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
EX: Passat B3 Variant 1.9TD, Passat B5 Variant 1.9TDI AFN Aktuálne:Audi A6 C6 3.0 TDI CDYA Topic

Orange
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.06.2017 09:09

Re: Odhlasenie auta

Príspevok od používateľa Orange »

Ano to som videl, problem je v tom, ze on v Holandsku asi nebude moct overit svoj podpis ked je Slovak a potrebuje potvrdit Slovenske tlacivo, alebo sa mylim ? + dokym by to prislo na Slovensko, tak to by mohlo byt aj viac ako tyzden ...

Používateľov profilový obrázok
Caco110
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 19.03.2016 13:15
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať používateľa:

Re: Odhlasenie auta

Príspevok od používateľa Caco110 »

Však spíše doklad, overiť si to je možné na viac miestach. Jedine že podľa mňa original by pisal v angličtine alebo tak a kopiu slovensky. Overia mu obe. Pošle sem a môžete prepisovať.

A keby chcel tak to pošle na Slovensko rýchlejšie. Ak človek chce nájde spôsob ak nechce hľadá problém prečo sa to nedá. Dohodni sa s ním. Takto to funguje. Bez toho papiera to nepôjde cez nikoho.
EX: Passat B3 Variant 1.9TD, Passat B5 Variant 1.9TDI AFN Aktuálne:Audi A6 C6 3.0 TDI CDYA Topic

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Odhlasenie auta

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Potrebujes overeny podpis na splnomocneni. Plna moc je v slovenskom jazyku podpis je overeny slovenskym uradom ( napr. Matrika ten podpis overi za 1,50 € ). Zavolaj si na dopravny inspektorat ci je mozne akceptovat uradny preklad plnej moci ak je v inom jazyku ako slovenskom a ci akceptuju overenie podpisu inym ako slovenskym uradom. A hned budes vediet na com si.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"