VW fox 1,2 neriešiteľný problém

Beetle, Derby, Lupo, Phaeton ...

Moderátor: Moderátor

Napísať odpoveď
radioamater
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.03.2017 09:06

VW fox 1,2 neriešiteľný problém

Príspevok od používateľa radioamater »

Ahojte tak rád by som vám dal na diskusiu môj alebo skôr problém mojej frajerky s autom. chcel by som počuť vaše názory a či už ste o tom vôbec dačo počuli, na fórach som nenašiel o tomto probléme vôbec ale vôbec nič.
ale takto:
Máme auto VW fox 1,2 ma to 10rokov najazdených 90 000Km.
auto nemá v podstate žiadnu výbavu (nemá to ani klímu, elektrické okná,pal. počítač.) proste nič.
bolo inštalované centrálne zamykanie. a s odstupom času sme začali s pod kapoty počuť také zvláštne bzučanie, ako by sa niečo stále zapínalo a vypínalo.
postupom času auto začalo ťažšie štartovať keď stálo dlhšiu dobu +- 3 dni. neskôr už auto prestalo štarotvať po tejto dobe úplne, vybila sa batéria. tak som zistoval čím to je. odpojil som autorádio aj dorábaní centrál, zmeral som odber prúdu pri vypnutom aute a čuduj sa svete všetko bolo v poriadku auto malo odber ľahko cez 20mAh CO predpokladám že 60A baterku za 3 dni nemôže vybiť tak že už nenaštartujem. po zapojení všetkého naspät auto malo rovnaký odber. takže som vylúčil centrál a rádio. prišiel na radu ten zvuk z pod motora. bola to škrtiaca klapka vzduchu (vzduchová klapka)
takže prišla rada na jej výmenu nechali sme ju premerať v servise nám povedali ze je spätná tak sme ju nechali vymeniť. problém pretrvával. auto sa po vypnutí klúča stále pokúša ako keby klapku anstaviť do nejakej polohy. skrátka ju zapne vypne zapne vypne a pokračuje v tom celú noc aj deň až pokiaľ znovu nenaštartujeme (ak to ešte ide) šli sme do ďalšieho servisu kde nám povedali že to pozrú, prišli na to že je to Riadiaca jednotka, po výmene sa problém prejavuje stále po asi 1300€ servise (auto nemá ani takú hodnotu) a 4564645645 nadávok sa obracia už na každé forum známho atd...
Ešte na záver auto bolo v 4 rôznych servisoch na kontorle
diagnostika neukazuje problém
premerávanie neukazuje problém
kostry boly precistené a opat nasrobované
skontroloval som hlavnú žilu el. rozvodu v aute.
odpojil som aj rádio aj Cenrál


prosím ak vás napadlo niečo čo som spravil zle alebo som ešte nespravil dajte mi vedieť do komentárov budem rád za každú radu, nápad, pomoc. a ked budete mať cestu do BA u mňa v predajni Radioamatér dostaneťe 20% zlavu na nákup :) dikes. :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní"