Mizne kapalina chladiaca

čo sa nedá zaradiť

Moderátori: wladi, Mat28

Používateľov profilový obrázok
yald
Vodič
Vodič
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 01.09.2008 09:14
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Mizne kapalina chladiaca

Príspevok od používateľa yald »

pijempivo napísal:mal som podobny problem zacalo to tak ze som dolieval asi pol litra za 2mesiace no asi po 3mesiacoch som uz dolieval pol litra,niekedy aj liter chladiacej zmesi za tyzden!!!a povedal som dost ziadny automechanik si s tym nevedel rady vsetci hovorili ze je prasknuty chladic,niektory povedali ze je v haji tesnenie pod hlavou :? no a to uz ma trosku zarazilo tak som sa do toho pustil ja nakoniec sme s kamosom dosli k zaveru ze je prasknuta priruba chladiacej tekutiny to je ta vec co je za motorom je v nej aj cidlo teploty,pokusali sme sa ju zlepit ale tieklo to stale,najhorsi sok bol ze to nikde nemali ani dokonca objednat sa to nedalo lebo to nemali nikde ani na sklade tak som skocil do vw no cakal som poriadnu cenu ale bol som prekvapeny iba 15euro takze som to objednal nasledne sme to vimenili a uz ziadne problemy tohto typu nemam :D chvala bohu treba to pozret toto je len moja skusenost mozno si natom tak rovnako :idea:
Tiez mam tento problem. presne v takom intervale ako pises..
Uz som toto raz riesil na Golfe 2 tiez tam bola prasknuta priruba ale tam to bolo pekne vidno..Vymenil som bez problemov.
Tuto proste nevidno nic..uz jazdim dlhsiu dobu bez spodneho krytu a nedokazem to zistit..Ale tato tvoja skusenost mi asi hovori, ze by som sa mal pozret na tu prirubu.
Da sa to potom vymenit, aby vsetka zmes nevytiekla..? alebo si to vypustil.. a dal novu..?

Používateľov profilový obrázok
Lucko
Vodič
Vodič
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 02.11.2007 13:15
Bydlisko: Trnava

Re: Mizne kapalina chladiaca

Príspevok od používateľa Lucko »

ja uz som zistil asi moj problem, tesnenie pod hlavou :cry:

Používateľov profilový obrázok
dusko2302
Vodič
Vodič
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 05.02.2012 16:16
Bydlisko: Kúsok od Žiliny

Re: Mizne kapalina chladiaca

Príspevok od používateľa dusko2302 »

nazdar pani mam problem unika mi voda z chladenia na mojom passate 1.8T . zistil som ze cidlo teploty to modre vzadu za motorom je uplne volne cele lieta v tej plastovej prirube ale ta spona co ho drzi je tam , a kvapka to tade . cidlo som menil pred pol rokom , co to moze byt tesnenie na tom cidle alebo ta priruba ?

Giguere
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.03.2016 18:32

Re: Mizne kapalina chladiaca

Príspevok od používateľa Giguere »

Ahojte všetci. Skúste mi poradiť čo to môže spôsobovať... Mám Passat r.v. 2001, mizne mi chladiaca kvapalina, začala už pred vyše rokom.
Nebolo to akútne (vysvetlím) až do včera. Auto používam viac-menej na dlhé jazdy cca 300 km (resp. 800 km za dva-tri dni). Doteraz som dolieval chladiacu cca 1,0 - 1,5 l / 300 km. Nasral som sa a vymenil chladič (bol tam ešte pôvodný). Myslel som si...vybavená vec. Za 3 mesiace jazdy po meste (jazdy do 50 - 100 km) zmizlo asi 0,5 litra. Včera som išiel cca 300 km, okrem toho že som dolial 4 litre (lebo už blikala kontrolka), v stúpaní na Donovaly pri dupnutí na plyn (v obehovacích pruhoch, veď kamióny) mi poprvýkrát vystúpila teplota na hranicu červeného poľa (cca 120 C). Akonáhle som prestal tlačiť na plyn, teplota postupne klesla na 90C. Na diaľnici 3 200 ot./150 km/h pevne na 90 C ani sa nepohla.
Čo by s tým mohlo byť. Má to súvis (tá chladiaca s tou teplotou), alebo to môžu byť dva rozličné problémy ? Dik za nápady.

Používateľov profilový obrázok
Meky
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 24.01.2012 09:22
Bydlisko: Košeca - IlaVWa

Re: Mizne kapalina chladiaca

Príspevok od používateľa Meky »

Giguere napísal:Ahojte všetci. Skúste mi poradiť čo to môže spôsobovať... Mám Passat r.v. 2001, mizne mi chladiaca kvapalina, začala už pred vyše rokom.
Nebolo to akútne (vysvetlím) až do včera. Auto používam viac-menej na dlhé jazdy cca 300 km (resp. 800 km za dva-tri dni). Doteraz som dolieval chladiacu cca 1,0 - 1,5 l / 300 km. Nasral som sa a vymenil chladič (bol tam ešte pôvodný). Myslel som si...vybavená vec. Za 3 mesiace jazdy po meste (jazdy do 50 - 100 km) zmizlo asi 0,5 litra. Včera som išiel cca 300 km, okrem toho že som dolial 4 litre (lebo už blikala kontrolka), v stúpaní na Donovaly pri dupnutí na plyn (v obehovacích pruhoch, veď kamióny) mi poprvýkrát vystúpila teplota na hranicu červeného poľa (cca 120 C). Akonáhle som prestal tlačiť na plyn, teplota postupne klesla na 90C. Na diaľnici 3 200 ot./150 km/h pevne na 90 C ani sa nepohla.
Čo by s tým mohlo byť. Má to súvis (tá chladiaca s tou teplotou), alebo to môžu byť dva rozličné problémy ? Dik za nápady.
Mal som podobný problém - najskôr mi unikala chladiaca kvapalina dal som prerovnať hlavu + tesnenie. Pred nedávnom som mal problém s teplotou -pomohlo vymeniť termostat.
Passat 2,0TDI Alltrack 130kW r.v.2013
Passat 1,9TDI 74kW Variant r.v.2001,
VCDS 19.6.1 CZ
3dlaser.sk

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"