Daco zhorelo

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
MatejPavlik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.08.2015 16:51
Bydlisko: Zvolen

Daco zhorelo

Príspevok od používateľa MatejPavlik »

Chalani ahojte. Mam taky problém, ze mi pred chvilou zadymila prístrojovka ale všetko funguje. Mal som v aute dym čiže asi dakde roztopilo izoláciu a teraz sa deje to, ze v istej polohe volantu mi ide všetko do skratu. Funguje to vo všetkých polohách len keď dám hore ručnú. Neviete čo to môže byť? Ja si myslím že asi spinacka, resp. neviete čo nej konkrétne vymenit alebo sa mení celá? Moze to byť aj v packach pod volantom? Podotýkam že okolo poistiek vľavo dole bolo všetko v poriadku. Roztopený vodič som ani nenašiel. A mam 1.6TD Dakujem všetkým za pomoc.

Používateľov profilový obrázok
MatejPavlik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.08.2015 16:51
Bydlisko: Zvolen

Re: Daco zhorelo

Príspevok od používateľa MatejPavlik »

Tak som to rozobral a prišiel som na to, že vyhorel kábel hnedý, čo ide spod prístrojovky cez zväzok do predu na saharu. V prístrojovke je uchytený na takej holej svorkovnici dole pod ľavým fukárom. Pod prístrojovkou sa vytavil úplne celý, ďalej je zväzok zabalený v trubičke a nevedel som sa tam dostať skrz nádržku s vodou, bolo to prepálené aj medzi čidlom a motorom sahary. Mám teóriu, že sa asi zapla saha a skratol sa v nej motorček a potiahol taký prúd, že celý ten vodič vytavilo. A právalo sa to tak, že keď som zapol svetlá, všetko bolo v skrate. Najprv to reagovalo na pohyb volantu a skratovalo sa to len v istej polohe ale teraz je to v skrate stále. Akurát, keď zabrzdím ručnú a rozsvieti sa kontrolka na prístrojovke, vtedy ide všetko ako má. Zatiaľ to mám provizórne tak, že som si vykrátil spínač ručnej brzdy a zatiaľ to funguje, len neviem aký tade ide prúd a či nevytaví aj ten. Ale tak, svetlá by tolko nemali potiahnúť. Mohla by to urobiť aj spínačka, alebo tá ss tým nemá nič?

A chcel som sa ešte opýtať, že či neviete, či sa dá niekde na dvojkový golf zohnať celá káblovačka, ideálne fungel nová, kludne aj replika alebo bude potrebné v prípade rekonštrukcie káblovačky ťahať tie káble pekne po jednom od základu? Dostal som od kamaráta ponuku, že by mi to za cenu materiálu prerobil, tak zháňam. Prípane aj nejaká z ruky, ale neviem, kolko by zas vydržala tá... Poraďte prosím, čo spraviť. Nechcem ho predávať kvôli tomuto. Kúpil som ho za 500 eura, ďalších 600 doneho nasypal. Fest sa mi páči, všetko je porobené a už len kvôli tým prachom to chcem poriešiť. Hlavne teraz keď som si zohnal BBS elektrony :D Dikes.

Používateľov profilový obrázok
Johny
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2713
Dátum registrácie: 02.10.2007 21:20
Bydlisko: Senica , Tel: 0918 144 033,mail :johny099@orangemail.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Daco zhorelo

Príspevok od používateľa Johny »

stará elektrika je potvora a koľkokrat da zabrať aj skusenému elektrikarovi.
Ten kabel k ručnej len ukostruje kontrolku.
nová elektrika sa zohnať nedá , len ak by ju mal niekto roky odloženu , zajdi na neaký vrakáč a vyber si komplet predný zvazok , najlepšie z takej motorizacie aku máš , ak máš diesel tak z diesla.
pokukaj tu po klube či niekto nerozpredáva G2 na diely a uvidíš , pozor na to aku máš poistkovku , či máš novy typ elektriky alebo starší poznáš to podla konektorov zo zadu piostkovky , staré maju gulaté piny a nové maju ploché konektory , pasuje elektrika aj z benzínu , len tam treba vedieť prekolikovať kablik na žhavenie a otačkomer , veľa zdaru a pevné nervi.
Ak to nemaš v poriadku tak na tom nejazdi aby ti to nezhorelo cele a po odstavení odpajaj baterku , čau

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér a Elektro"