Ovládanie kúrenia

Sedačky, volanty, palubné dosky, elektro...

Moderátor: saki3

Napísať odpoveď
DJ Misho
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.08.2015 20:40

Ovládanie kúrenia

Príspevok od používateľa DJ Misho »

ľudia chcem sa opýtať akým sposobom vytiahnem ovládače kúrenia na G3?
Chcel som na nich meniť podsvietenie, ale držia ich tie "lanovody" na reguláciu teplého/studeného vzduchu + regulácia smeru prúdenia a neviem ako ich odpojiť,hlavne bezpečne aby som to nepokašlal. :D

Nejaké rady?

Obrázok

obrázok je ilustračný

JanoNV
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.10.2014 22:18
Bydlisko: Madunice

Re: Ovládanie kúrenia

Príspevok od používateľa JanoNV »

Je to este aktualne?
Zhodou okolnosti to mam roztrtkne, mozem sa na to pozriet.
Teraz Golf MK3 Variant GT Swiss Topline 1.9TDI AFN 81kW, r. v. 97
Predtým Vento CL 1.9TDI 1Z 66kW, r.v. 96, EGR off

DJ Misho
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.08.2015 20:40

Re: Ovládanie kúrenia

Príspevok od používateľa DJ Misho »

Ano je to aktuálne,lebo sa to začalo seríckať aj mne ://

JanoNV
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.10.2014 22:18
Bydlisko: Madunice

Re: Ovládanie kúrenia

Príspevok od používateľa JanoNV »

Na zaciatok upozornujem, ze s klesajucou teplotou vsetky plasty krehnu. Budte opatrni, sustredeni a pred manipulaciu auto v takomto pocasi dobre zohrejte jazdou, starkinym elektrickym teplovzdusnym ohrievacom alebo podobne.

1. Otazka odpojenia lanovodov

Tu mozem len odhadovat a domnievat sa vzhladom na fakt, ze som tuto operaciu v zivote nevykonal a chcem sa jej vyhnut. Su to pre mna nezname vody, v mojom tatosovi zatial fukare funguju na 100%.
Povedzme, ze vychodzia poloha, z ktorej zacneme operovat je zlozeny voz:
- panel okolo otocnych ovladacov treba vylupnut plochym skrutkovacom postupnym podpacovanim po obvode panelu,
- vytiahnut popolnik,
- krizovym skrutkovacom odkrutit, ak si dobre pamatam, 6 skrutiek - 4 okolo otocnych ovladacov a 2 pod popolnikom,
- velmi pomaly a opatrne povytiahnut cely poplnikovy modul - pozor, su tam kable ku gombikom na vyhrev zadneho skla, pripadne stahovania zadnych okien, klimatizacie...,
- odpojime vyssie popisane ovladace, diagnosticku zasuvku (ta ide najobtiaznejsie - opatrne!), zapalovac a osvetlenie popolnika - staci sa s tym s citom pohrat,
- cely modul odlozime bokom, mame hole ovladace,
- zasunieme ich do palubovky tlakom a nasledne sklopime celnu stranu k podlahe a sikmo dole povytiahneme,
- pocnuc tymto bodom zacinaju dohady:
- kazdy bowden (lanovod) je k ovladacom prichyteny sponou - tie by som dal dole,
- kratkym plochym skrutkovacom by som podpacil objimky/slucky a vychylil ich z tiahla,
- s citom hybat aj s bowdenom, netreba si narobit dalsiu robotu.

2. Vymena ziarovky

Zmenu farby podsvietenia nemienim riesit. Pre mna je dostatocna a vzhladom na zlozitost (nemam vedomosti ani prax) aj zanedbatelna. Preto sa v tejto casti budem venovat LEN vymene ziarovky:
- podla vyssie popisaneho postupu len povytiahneme ovladanie vzduchotechniky,
- predstavme si ovladac teploty ako cifernik hodin - na "pol jedenastej" a "pol druhej" su zapadky bieleho krytu, tie zatlacime v prislusnom smere a kryt opatrne vytiahneme (zapadky jemne odchylime dozadu a spodok (cast s konektorom) opatrne tahame hore),
- odpojime konektor (mozme, nemusime),
- ziarovku vymenime - da sa kupit v mototechne za par centov,
- zapnutim obrysovych svetiel (poloha I.) overime funkcnost ziarovky a vsetko zlozime v opacnom poradi.

Pripajam foto - okolo ziarovky je zeleny priehladny plast, ktory dava farbu podsvieteniu (je vynimatelny) a dalej je to svetelny rozvadzac ("chobotnicka"). Pri nastrkavani bielej krytky sa uistite, ze "chobotnicka" ma svoje chapadielka poriadne napolohovane pri ovladacoch.
Prílohy
Svetelny rozvadzac pod bielou krytkou
Svetelny rozvadzac pod bielou krytkou
IMG_1260-2.JPG
Teraz Golf MK3 Variant GT Swiss Topline 1.9TDI AFN 81kW, r. v. 97
Predtým Vento CL 1.9TDI 1Z 66kW, r.v. 96, EGR off

DJ Misho
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.08.2015 20:40

Re: Ovládanie kúrenia

Príspevok od používateľa DJ Misho »

Už som to zmajstroval aj podsvietené je to super :))

priložím foto keď budem mať čas nato :)))

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektro"