Zámok kufra

Ochrana Vášho vozidla.

Moderátor: xmon

Používateľov profilový obrázok
IbansheeI
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 02.10.2012 14:48

Re: Zámok kufra

Príspevok od používateľa IbansheeI »

na demontaz toho kompletneho mechanizmu nemusis davat dolu tu zapadku "segerku" s tou strunkou ale das len dolu to Učko a s tym ti to vynde von komplet a ostane ti hola klucka..ta strunka s tou zapadkou sa demontuje az ked chces rozobrat celu vlozku dva torxy treba odsrobovat len v pripade ze chces demontovat klucku z piatych dveri.. este sem hodim fotky kde vidno holu klucku a ako tam asi je to Učko a kam idu torxy a rozobratu vlozku ale pre teba je to uz zbytocne mozno pre ostatnych..
pokial ti ale funguje central a kufor sa odomyka a zamyka ako ma.. nechapem naco si to vlastne riesil.. kufor sa klucom otvara raz za 5 rokov a preto je to na vacsine stvorkach aj take zaoxidovane a klucom to treba rozhybavat..
Prílohy
IMAG1433.jpg
IMAG1533.jpg
IMAG1540.jpg
Golf IV 2,8 VR6, 4motion

STORY HERE!

mrtvaduse20001
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.07.2012 21:35

Re: Zámok kufra

Príspevok od používateľa mrtvaduse20001 »

Jasné, teraz už rozumiem :ura1:

Ja som len nevedel ako to tiahlo (tyčku) z motorčeka odpojiť 8-O , ktoré sa pripája na ten plast pod tou segerkou a pružinou. Tak som si myslel, že to treba celé vybrať, pretože by ma to asi nepustilo ďalej, keď budem vyberať vložku - ťahať ju smerom k sebe. Ale tá tyčka sa musí v každom prípade nejak odpojiť od toho mechanizmu, predpokladám teda že sa len jednoducho vytiahne odtiaľ (z tej umeliny pod segerkou a pružinou) a to som sa ja bál robiť, aby sa tam niečo nezlomilo... Tak preto som postupoval takto.

Ale už teraz je to jedno. Lebo tú vložku by som musel tak či tak rozobrať a tá segerka by sa mi rozpadla, čiže by som to musel kupovať celé. Chcel som si to opraviť, lebo keď na aute je niečo, čo sa dá aj doma opraviť, tak som is povedal prečo nie? Už som si takto mnoho vecí spravil a ušetril peniaze za nové diely. A o auto sa chcem postarať čo najlepšie. Mám ho asi 10 mesiacov, aj tento víkend ma čakajú nejaké veci, idem ošetriť lak. Mám kapotu zničenú od kamienkov, vonkajšia ochranná lišta predného nárazníka (tam si mi farba tiež odlupuje na niektorých miestach asi od kamienkov) - idem farbiť a ešte začínajúca korózia pri predných dverách, kde sa upína plastový podblatník a kde je odtok. Ale to je už mimo témy :D , podiskutoval by som aj o tom, ale inde.

Používateľov profilový obrázok
IbansheeI
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 02.10.2012 14:48

Re: Zámok kufra

Príspevok od používateľa IbansheeI »

jaaj chlape to si sa zasekol na jednoduchej veci niekedy sa nemozes bat nieco potiahnut.. ale radim ti kasli na to ak ti to vsetko okrem kluca funguje je to sprosta robota a moze sa stat ze to nebudes vediet dat dokopy ja som nad tym dlho lamentoval a nakoniec som aj tak musel kupit nove .. co sa tyka ostatnych veci ja som tiez riesil kapotu od kamienkov aj lak, lestenie, voskovanie aj odtok hrdzu v blatniku mozes kuknut v mojej teme ak budes chciet tam hodim foto ako som lestil atd..
Golf IV 2,8 VR6, 4motion

STORY HERE!

Misob
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 28.09.2010 07:26
Bydlisko: Žilina

Re: Zámok kufra

Príspevok od používateľa Misob »

Ahoj,

mam taktiez problem so zamkom na piatych dverach. Na prilozenej fotke vidno problem - tam kde som vyznacil je ulomeny kusok toho drziaka kde je vlozena vlozka zamku. To sposobuje, ze sa ta vlozka pretaca. Hladal som to ako nahradny diela a nasiel som cislo 1J6827297G. To je ale cele komplet aj s klucmi, co mi netreba (pouzijem staru vlozku). Neviete da sa to kupit aj samostatne (cisto len ten kovovy drziak na vlozku zamku)? Pripadne cislo dielu? :)
Lebo ten zvysok toho mechanizmu mi funguje sa mi zda zbytocne menit to ako celok.

Diky
Prílohy
IMAG0066_update.jpg

Používateľov profilový obrázok
Bugy
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 09.04.2010 16:01
Bydlisko: Michalovce

Re: Zámok kufra

Príspevok od používateľa Bugy »

Zdar borci..

Mám problém so zámkom, a to že centrálom mi kufor neide otvoriť (kľúč je nepoužiteľný).
Motorček na tiahle sa mi pri otvorení nedotiahne na maximum(ostáva asi 5mm) no pri zamknutí sa "vystrčí" dostatočne.
Aj po namazaní pohyblivých častí sa nič nezmenilo tak predpokladám že problém bude v motorčeku,nemá niekto podobnú skúsenosť?
Ďakujem
Bugy

Používateľov profilový obrázok
Bugy
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 09.04.2010 16:01
Bydlisko: Michalovce

Re: Zámok kufra

Príspevok od používateľa Bugy »

Vďaka za "ochotu" vyriešené novým motorčekom a dôkladným vyčistení mechanizmu zámku.
Bugy

Napísať odpoveď

Návrat na "Zabezpečenie"