Nefunkčné SERVO po pár km

Sociedad Espanola de Automóviles de Turismo

Moderátori: bahy, Dogg88

Napísať odpoveď
Omega123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.01.2015 19:05
Bydlisko: Bratislava

Nefunkčné SERVO po pár km

Príspevok od používateľa Omega123 »

Dobrý deň,
kamarát mi poradil toto fórum, takže skúsim popísať problém a ak sa s tým už niekto stretol, prosím o radu, čo ďalej.
Jedná sa o SEAT Ibiza 1.2 Benzín (r.v. 2007 ) keď po naštartovaní a chvíli jazdy začne pípať prístrojová doska ( 3 x dlhý vysoký tón ) a zobrazia sa kontrolky ABS a ručná brzda. K tomuto dôjde vždy len buď v nízkej rýchlosti, alebo pri parkovaní. Stane sa to vždy pri neustálom manévrovaní s volantom. Následne sa rozsvieti kontrolka SERVA a prestane fungovať. Auto však normálne funguje ďalej s vypnutým servom. Po vypnutí a zapnutí motora všetko opäť funguje normálne a scenár sa opakuje vždy po prejdení pár kilometrov.
Zvláštnosťou je, že keď sa vypne SERVO, kontrolky ABS a ručná brzda zhasnú a pri volnobežných otáčkach okolo 1200 začnú zhasínať svetlá. svietia slabšie budíky, vypne rádio a motor ako keby išiel "zhasnúť. Ako keby v tejto situácii nevládala auto živiť batéria, alebo alternátor ( neviem, priznám sa, že v otázke mechaniky/elektriky áut som laik ).
Toto sa dialo asi dva dni po sebe, pípanie palubovky, rozsvietené kontrolky ABS a ručnej a následné vypnutie posilňovača. Posledný týždeň všetko fungovalo OK, no dnes som prišiel z práce, zaparkoval, vypol motor a súčasne mi aj vyplo rádio a po pár sekundách sa opäť zaplo - čo sa ale udiať nemá, nakoľko rádio sa vypne vždy až potom, ako vytiahnem kľúč zo zapaľovania.
Myslel som, že by to mohlo byť baterkou, tak mi ju kolega z práce premeral, a tvrdí, že hodnoty napätia sú OK.
Ospravedlňujem sa za amatérsky popis chyba, ale toto je tak špecifické, že sa to veľmi ťažko vysvetľuje.

Ďakujem za akúkoľvek radu, prípadne pomoc. Samozrejme počítam s tým, že zrejme bude potrebné navštíviť servis a dať to na diagnostiku, avšak možno sa niekto z vás niekedy stretol s niečím podobným.

filipek
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: 26.12.2009 11:01
Bydlisko: námestovo

Re: Nefunkčné SERVO po pár km

Príspevok od používateľa filipek »

Treba pozrieť kostru o motor a poistkovku a káble na baterke,nič iné to nebude
0944922443, rad pomožem kde možem :)

Skoda_Octavia
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 26.11.2012 06:48

Re: Nefunkčné SERVO po pár km

Príspevok od používateľa Skoda_Octavia »

Čaute
Mal som podobný problém s Fábiou kde bola tiež 1,2 motor a mala elektronicke servo to je riadené so snímačom uhlu kolies ta blblo a tiež blikali svetla stahovalo prúd a tak a to keď odíde tak bi malo hlásiť chybu ak sa to napichne :)

ivanuska
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.09.2012 21:51

Re: Nefunkčné SERVO po pár km

Príspevok od používateľa ivanuska »

Ja mam Passat rocnik 2009 a stava sa, ze pri rychlom zatoceni volantom ked auto stoji sa mi vypne servo a zacne hlasit poruchu...
Dufam ze to nespravi za jazdy a neviem do coho sa mam pustit, ci cidlo uhla natocenia kolies alebo servo same...

Dik za napomocne rady

Napísať odpoveď

Návrat na "SEAT"