Problém 1.8 66kw

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
Renoe
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 31.07.2013 09:49
Bydlisko: Topoľčany

Problém 1.8 66kw

Príspevok od používateľa Renoe »

Zdravím chalani, do motorov sa vôbec nerozumiem no skusim vam vysvetlit o čo ide.
Išiel som na mojej Jette 1.8 normalne po meste a začalo mi to tak trhať, urobilo mi to aj pár krát pred tým ale teraz to začalo aj skapinat. Keď som mu rychlo slapal na.plyn tak sa otáčky chvíľu drzali ale aj tak to potom skapalo. Auto som musel dotiahnut domov no a teraz štartuje štartuje ale nechyti iba ak zase slapem na plyn a aj to chvíľu. Benzin do karburatora ide, sviecky iskru hádžu. Osobne si myslím že to bude niečo s karburatorom ale ja sa v tom nevyznam. Neviete mi poradiť kde bude problém?

pistiks
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.12.2013 21:03

Re: Problém 1.8 66kw

Príspevok od používateľa pistiks »

skús pozrieť ci nemáš vyskočený niaky konektor na karburátore. Mne robilo niečo podobné a chyba bola že bol zle zastrčený.

Používateľov profilový obrázok
danopanci
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07.02.2008 21:15
Bydlisko: Slovensko

Re: Problém 1.8 66kw

Príspevok od používateľa danopanci »

Nebolo by odveci zmerat tlak paliva - pripadne aj vymenit filter paliva

Renoe
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 31.07.2013 09:49
Bydlisko: Topoľčany

Re: Problém 1.8 66kw

Príspevok od používateľa Renoe »

danopanci napísal:Nebolo by odveci zmerat tlak paliva - pripadne aj vymenit filter paliva
Ahoj, práve to teraz riešim, ešte stále nikto nevedel prist na to čo jej je, tak skúšam pomaly ja. Filter som práve včera objednal a uvidím... Podľa všetkého to bude problém s palivom. Ešte som našiel pod vzduchovym filtrom taký asi 40cm valec no netuším čo to je. Číslo to má 191 201 801 neviete na čo to sluzi?
Inak vďaka za napad :-)

Používateľov profilový obrázok
danopanci
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07.02.2008 21:15
Bydlisko: Slovensko

Re: Problém 1.8 66kw

Príspevok od používateľa danopanci »

191........ Je to uhlikovy filter - to s palivom nema nic spolocne ...
- zap. sviecky su po neuspesnom startovani suche? Ak ano - problem je v dodavke paliva

- palivove cerpadlo dodava nizky tlak do sustavy
. po zapnuti zapalovania zopne cerpadlo paliva a dotlakuje palivove potrubia

Kontrola regulatora tlaku paliva - standard 2,5 baru - po odpojeni podtlaku 3 bary

Ono clovek bez vybavenia a skusenosti toho vela nespavi ...

Používateľov profilový obrázok
Runcajz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 04.10.2007 12:25
Bydlisko: Malacky

Re: Problém 1.8 66kw

Príspevok od používateľa Runcajz »

Skus prestriekat sprejom na kontakty vsetky konektory v motorovej casti ( snimace, rozdelovac, inducku .... )
Nevravim ze to vyriesi tvoje problemy, mne to pomohlo. Jo a skontroluj aj kostu v akom mas stave. Ak v zlom, rozober, vycisti kontakty a urcite vies ze po elektrickej stranke je to OK.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"