Slabší ťah 1.6D

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Slabší ťah 1.6D

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Ospravedlňujem sa, ak to tu niekto riešil ale túto otázku som našiel iba v podobe TD-čka.
V poslednom čase má môj golf 1.6D o dosť slabší ťah ako kedysi a hľadal som príčinu no zatiaľ bez výsledku. Kedysi ked som si meral čas 0-100km/h som mal 18 sekund a teraz sa to ťahá na 23 sekund. Ale nejde ani tak o čas ako o to, že pocitovo to ide o moc slabšie. Skúšal som vyčistiť sitko v nádrži, prefúknúť kompresorom trupky od filtru k nádrži, vzduchový filter a bez výsledku zatiaľ. Chystám sa čoskoro vymeniť i palivový filter ale ten má najazdených ani nie 5 tisíc od poslednej výmeny. Neviete kde by som ešte mal hľadať príčinu na hladkom diesli? Spotreba je v poriadku a dymovosť takmer žiadna.
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: Slabší ťah 1.6D

Príspevok od používateľa mobilik »

Toto iste som riesil asi pred mesiacom na svojej dvojke. Tiez to uz netahalo a nda 3000ot. Som mal pocit akoby ho dusilo. Vymenil som palivovy filter a auto ozilo. :wink:
Ak to nebude u teba filtrom tak potom jedine cerpadlo...
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: Slabší ťah 1.6D

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Vdaka za odpoved.
Inak mam pocit, ze to slabsie taha v celom spektre otacok, napr niesom schopny na asfalte prihrabat co mi kedysi slo, ale ten palivovy som uz dnes kupil tak dnes alebo zajtra ho vymenim a napisem postreh. :)
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: Slabší ťah 1.6D

Príspevok od používateľa Kamikaze »

No popravde, vymenil som ten palivový filter a zmena žiadna. Na tom motore bola 2 roky dozadu bola robená GO a štartuje fakt krásne, len ten ťah je fakt slabučný ale asi sa s tým budem musieť naučiť žiť. Možno je to týmito horúčavami lebo včera ako popršalo a bolo chladno som mal pocit, že mal živší chod len som čas nemeral.
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: Slabší ťah 1.6D

Príspevok od používateľa mobilik »

No to je jasne ze ked jenchladnehsie ide lepsie. :wink: To vidim aj u sharana. :wink:

A cerpadlo je 100% OK? Vsetko jenspravne nastavene?
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: Slabší ťah 1.6D

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Ako by som otestoval cerpadlo ci je OK? Ale 2 roky to bolo v poho a zeby sa to prenastavilo? Ja len dufam ze to nebude nic vazne lebo som teraz v obdobi kedy si nemozem dovolit byt 2 dni bez auta. :lol:
Este som uvazoval, ci to nemoze byt aj ventilmi, v knihe Jak na to sa pisalo, zeby sa mali nastavovat kazdych 30tis km a to som urcite odvtedy najazdil mozno aj 2x tolko.
Dalsia vec co ma napadlo, ze plynovy pedal ma efekt na stlacanie asi do 70% a aj ked ho stlacim viac tak rozdiel v tom nieje dokonca ak ho zoslapnem uplne na podlahu je to mozno este o kusocek horsie.
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: Slabší ťah 1.6D

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Tak dnes som robil nejake merania, bolo by super keby som to mal s niekym porovnat.
V pravo dole je info.
Prílohy
Screenshot_2015-06-25-22-34-45.jpeg
Screenshot_2015-06-25-22-35-59.jpeg
Screenshot_2015-06-25-22-37-45.jpeg
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"