tuhá brzda - preco??

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
nathal
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:56
Bydlisko: Prešov

tuhá brzda - preco??

Príspevok od používateľa nathal »

Ahojte..mám mk2 1,6D..mam problem, ze ak sadnem do auta po jednom/dvoch dnoch nejazdenia, tak mi ide brzda tuho (neide mi ju poriadne stisnúť)..niekedy mi zo začiatku nebrzdi vobec..musim ju viackrát našľapnúť a potom to povolí... najprv som si to všimla len ked som mala zatiahntú ručnú brzdu..dala som ručnú dole a vtedy mi zo začiatku tuho brzdilo, no potom to povolilo..teraz mi to robi už aj ked auto postoji den... nemáte s tým skúsenosti? cim to je, brzdová kvapalina?posilovač brzd (ak tam vobec nejaky je)?zavzdušnené brzdy?

Používateľov profilový obrázok
vw-čkar
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2355
Dátum registrácie: 06.11.2009 21:50
Bydlisko: Trebisovw

Re: tuhá brzda - preco??

Príspevok od používateľa vw-čkar »

skôr posilovač
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
MarekGTI
Profík
Profík
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 01.02.2009 17:41
Bydlisko: KS
Kontaktovať používateľa:

Re: tuhá brzda - preco??

Príspevok od používateľa MarekGTI »

Skús skontrolovať aj podtlak.

Používateľov profilový obrázok
šmolko
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2069
Dátum registrácie: 05.11.2011 14:31
Bydlisko: Východ SR

Re: tuhá brzda - preco??

Príspevok od používateľa šmolko »

tiež to vidím na podtlak :) taktiež som mal strašne tvrdý brzdový pedál, keď som odpojil hadičku z brzdového válca tak nerobila vôbec podtlak, rozobral som tú pumpu podtlaku, prečistil a rozchodil tie "kartičky" vo vnútri a brzdy idú jedna radosť :) aj pedál pekne zmäkne hneď po naštartovaní ;) skús si to pozrieť :) nejaké info o tomto probléme nájdeš aj v mojej téme :) príspevok hneď po fotkách aj na ďalšej strane je niečo o tom popísané ;) http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=9 ... &start=560" onclick="window.open(this.href);return false;
Modrá Octavia :arrow: slečinka vo výbave :tooth:

EX: :cry: Zelená Jetta Mk II :arrow: čím menej elektriky tým menej problémov 8)

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: tuhá brzda - preco??

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Zdravím, minule ja som spozoroval to, že keď som to dlhší čas hnal 120km/h tak akoby mi výveva prestala robiť podtlak aj na 15minut čo som bol už v meste proste stvrdol pedál. Ale potom sa to už vrátilo do normálu. Neviete čím to mohlo byť spôsobené? :wink:
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: tuhá brzda - preco??

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Zdravím, zase sa ozývam. :)
Takže teraz som zase skúšal to, že som išiel na vysokých otáčkach a zase mi nešiel brzdový posilňovač. Som skúsil pozrieť aj tie kartičky ako šmolko skúšal a vyzerajú byť v dobrom stave, behajú pekne zľahka. Keď odpojím hadičku a priložím prst pekne silno saje... som uvažoval, že či to nieje nízkym tlakom oleja ale ten som premeral a ten mám až na 5bar takže nízkym tlakom oleja to nebude, myslíte si, žeby to mohlo byť až moc veľký tlak aby prestala podtlaková pumpa sať? Skontroloval som aj kanálik od motora dovnútra vývevy a ten je voľný aj sitko čisté... posilňovač pekne šlape keď jazdím na bežných otáčkach.
Netušíte čím by to ešte mohlo byť?
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"