Generalka G3 Variant 96

čo sa nedá zaradiť

Moderátor: saki3

Napísať odpoveď
G3VM
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.01.2015 12:14

Generalka G3 Variant 96

Príspevok od používateľa G3VM »

Zdravím vás.

Vlastním Golf 3 Variant 1.9TDI 66kw 1996. A ospravedlnujem sa ak su tu podobne témy no každy ma problemy iné a chcem to mat nejak tak pokope a diskutovat k problemom v jednej téme nech je to aj prehladné

Auto som pôvodne planoval predať ale ako tak pozeram na dnešnu ponuku jazdených áut prešla ma chut predavať a skôr by som šiel cestou renovacie tohto auta. No stav je žalostní no možno ešte zachranitelní.

Motor ma najazdené 276 tis. km no ide ako hodinky ale samozrejme najviac ma trápi karoséria a tento rok končí STK+EM a tento stav už neprejde ani z prižmurením oka.
Kedže sa velmi nevyznám v cenach oprav a dielov chcem vas požiadat a rady a trochu výpočet čo by stala oprava.

Karoseria: Blatniky predne zrele na výmenu taktiež aj zadne lemy no nič katastrofalne, Najhoršie je na tom podlaha ta je od prahu k prahu zhnitá a moja otazka je ako sa rieši toto ? z pôvodneho sa neda využit ani centimeter- su až diery takže moja otazka kde a kolko stoja diely a čo by to vyšlo (bez prace) prahy, lemy, blatniky a podlaha(ta sa asi kupit neda)

Dvere su ešte zachranitelne (možno)
Dalej turbo je asi zrele na výmenu alebo repas? nejak divne hvízda.
Komplet brzdy teda vzadu aj v predu
Dalej tlmiče ( ake lacne no použitelne)
Zamky dverí, ma to central na kluč no jeden zamok sa rozsipal
Motor v lete občas hodi do nudzoveho režimu a stratí výkon.
A kamen úrazu je momentálne prevodovka ktoru sa mi nedarí zohnat kedže mne odišla piata rýchlost a na 4rke jazdým už pol roka.


Čakam že mi tu niekto poradi a tato tema sa rozvinie. Dam aj foto ( hned ako mi skonči PNka)

deutschewerksAG
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2012 08:25

Re: Generalka G3 Variant 96

Príspevok od používateľa deutschewerksAG »

kolko chceš do toho dať?
neoplati sa to, kupiť blatniky,prahy,vyvariť to,nastriekať(natreť aspoň), turbo druhe, tlmiče meniť.....dojazdi to kym to štartuje a má stk,potom to niekomu predaj za 300-500e a kup si niečo zachovalé ja neviem za 1000,1200...(druheho golfa,volvo v40td, atď...)

G3VM
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.01.2015 12:14

Re: Generalka G3 Variant 96

Príspevok od používateľa G3VM »

ivestovat ? no postupne do 1500-2000? ( striekanie ratam len farbu.. trufnem si na nastriekanie aj sám ( som lakyrnik ale nie aut ale pištol v ruke držat viem)

Ak sa to ale i tak neoplatí tak to spravim tak ako píšeš...

deutschewerksAG
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2012 08:25

Re: Generalka G3 Variant 96

Príspevok od používateľa deutschewerksAG »

no vidiš,neoplati sa to...
tiež sme robili kamošovho golfa, menili sa predne blatniky(nove),oba prahy(nove), zda sa mi že aj kufrove dvere(jazdene,ale 100%),cele sa to dogitovalo a namalovalo(celolak,ale doma), žožralo to vtedy asi 900e a to sa na tom aute nič ine nespravilo,žiadne brzdy,tlmiče nič...len to bol napohlad pekny golf....

ja sa v tom už nejako nehýbem,ale isto by som to nerobil...v dnešnej dobe sa to už neoplati....myslim že nech je aky chce,za 5-6 kil sa musi predať, dačo doložiš a keď kupiš aj iny golf,peknejši... napr.(http://auto.bazos.sk/inzerat/45990173/golf-3tdi.php" onclick="window.open(this.href);return false; ) popripade hocičo ine,je toho spusta a zase za 1500-2000 sa da najsť niečo rozumne a na druhu stranu,utopiť tie peniaze v trojke golfe na robotu je hluposť....

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"