Nová bateria

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
R3Z0R
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12.04.2014 17:25
Bydlisko: Banská Bystrica

Nová bateria

Príspevok od používateľa R3Z0R »

Ahojte chcel by som sa spýtať akú autobatériu by ste mi odporučili do Golfu II 1.6D teraz tam mám Varta 74Ah (má 4roky) ale nestíha ju asi dobíjať lebo je zbytočne silná a keď ju nabijem na nabíjačke vydrží my cca 2týždne. Trasy dávam denne cca 30-50km

Rozmýšľam nad dákou ktorá má okolo 60Ah tú by mal stíhať dobíjať
http://autobaterie.heureka.sk/exide-pre ... 2/#section" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Mr.Marco
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: 06.08.2010 12:24
Bydlisko: PrešoVW

Re: Nová bateria

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Cauko

To že ti nestiha nabijať bateriu nehladaj chybu v baterke...kamarat mal aj cez 90ah v G2 diesel a všetko išlo ako malo.
Skontroluj si alternator,naštartuj,všetko vypni(ako svetla a pod,nie motor :mrgreen: ),odpoj kontatky od baterie a prilož kable z multimetra o svorky ktore šrubuješ na auto bateriu (+/-) a meraj kolko to dava voltov..

V normale to je vtedy ked ti bude ukazovať hodnoty od 13,8V do cca 14,5V..ja som mal zly regulator(novy 7€)
Raz to prebijalo na 19volt. raz nedobijalo...
Prípadne skus zapinať svetla,ventilator kurenia a meraj kolko ukazuje..pod 13,8v by to nemalo klesnuť..
Skuš ešte prečistit kontatky na alternatore či je dobra vodivosť a dobija to ako ma..no pokial si nemenil regulator tak v nom bude chyba na 90%...dosť sa s tym stretavam ked čitam fora..

Používateľov profilový obrázok
R3Z0R
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12.04.2014 17:25
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nová bateria

Príspevok od používateľa R3Z0R »

Ja som meral koľko berie auto s batérie a cca 0,30A mi berie keď je auto vypnuté (berie si to alarm). Meral som aj klieštikom koľko dáva Ampérov alternátor na voľnobehu a dáva cca 13A neviem či je to dosť lebo čo som meral na G3 1.4 tak tam dával 22A

Pri tom odpojený batérie nemôže sa odpáliť alternátor?

Používateľov profilový obrázok
Mr.Marco
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: 06.08.2010 12:24
Bydlisko: PrešoVW

Re: Nová bateria

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

V Amperoch ti neporadim,meraj vo voltoch,je to praca na paru minut a vieš na čom si...
Neodpali..prečo by malo? ved len odpojiš bateriu a nebude ju dobijať,alternator bude vyrabat dalej prud aby pohanal motor a ostatnu elektroniku..

Používateľov profilový obrázok
R3Z0R
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12.04.2014 17:25
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nová bateria

Príspevok od používateľa R3Z0R »

Práve som to meral dáva 13.8V tak to dáva dobre ale keď som zvýšil otáčky tak to kleslo o 0.10V.

Používateľov profilový obrázok
Mr.Marco
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: 06.08.2010 12:24
Bydlisko: PrešoVW

Re: Nová bateria

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Cudne,ja ked pridam tak to dobija na viac..mam 13,9 volnobeh a ked pridam je to 14,1/14,3...regulator by s vymenil pre istotu a tak skusal dalej.Alebo mozno aj baterka ti uz doziva a straca na svojej kapacite,nenabije ju ako ma..

Používateľov profilový obrázok
R3Z0R
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12.04.2014 17:25
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nová bateria

Príspevok od používateľa R3Z0R »

Vymenil som regler v tom to bolo, ale teraz sa mi stala vec auto stálo 3 dni a rano prídem a baterka bola kaput, mohol to vybiť alarm ktorý berie cca 0,30A

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér a Elektro"