Ako funguje DPF/FAP filter a čo to je DPF/FAP filter?

Čo sa deje okolo VW.

Moderátori: Mat28, Saleem

kurtas2656
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.03.2013 09:51

Re: Ako funguje DPF/FAP filter a čo to je DPF/FAP filter?

Príspevok od používateľa kurtas2656 »

z pohľadu DPF pri dennej jazde cca 15-25 km určite nemá zmysel kupovať vozidlo s dpf aspoň podľa môjho názoru. skor by som volil benzín s menším objemom alebo ten plyn... pri uvedenom dennom nájazde dochádza totiž k systematickému upchávaniu filtra pevných častíc .... hovorí sa že na jednu nádrž by mala byť jazda v takej dĺžke aby mohlo dôjsť k prepáleniU sadzí.... ak však jazdíš s vozidlom dlhodobo len po meste tak nie je umozné vozidlu spustiť tzv regeneráciu dpf filtra (je to v podstate prepalovanie sadzi)..... v prípade že aj vozidlo spustí regeneráciu tak rýchlim ukončím jazdy pri krátkej vzdialenosti dojde k jej preruseniu toto ma velmi zly vplyv na stav dpfka..... to ze dochadza k regeneracii sa da aj lahko prekuknut podla aktulanej spotreby pre priklad ak je ides stylom jazdy kde ti bezne zerie 5-6 litrov a zrazu aktuálne spotrebA pri tomto istom useku vyskoci na 15 litrov tak je vysoko pravdepodobne ze dochAdza k regeneracii dpf filtra.... mnohe riadiace jednotky vedia upozorniť kontrolkou na to ze sa filter regeneruje najdu sa vsak aj take palubne pocitace kde tento udaj nie je a taktiez aj take kde system zatajuje aktualnu spotrebu pri regeneracii je to vzdy od systetmu vozidla.

Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Re: Ako funguje DPF/FAP filter a čo to je DPF/FAP filter?

Príspevok od používateľa html »

stann2 napísal:ake dlhe trasy jazdíte.chcem kupit passata s dpf ale denne jazdim len 15-20km.jazdite niekto taketo kratke trasy?
Ja jazdím s autom na DPF cez týždeň aj kratšie trasy cca 5+5 alebo o niečo viacej alebo aj raz dva krát 2+2km (max 2 krát do týždňa) ale iba preto, že viem, že akonáhle padne víkend tak potom mávam dlhšie trasy 2x250 a 2x120 km (pravidelne) a že vtedy mi to väčšinou regeneruje, aj keď stalo sa mi aj, že regenerácia sa spustila aj v meste na tých krátkych trasách, za ten skoro rok čo mám to auto sa mi to ale stalo asi 3krát a vždy som samozrejme regeneráciu nechal dokončiť.
kurtas2656 napísal:to ze dochadza k regeneracii sa da aj lahko prekuknut podla aktulanej spotreby pre priklad ak je ides stylom jazdy kde ti bezne zerie 5-6 litrov a zrazu aktuálne spotrebe pri tomto istom useku vyskoci na 15 litrov tak je vysoko pravdepodobne ze dochdza k regenracii dpf filtra....
Toto tiež neplatí pri každom aute , ja som to počas jazdy nezachytil ani raz a to mám PP nastavený tak, že mi vždy ukazuje aktuálnu spotrebu no na voľnobehu keď som si to všimol tak namiesto stúpnutia spotreby mi klesla na 0,1-0,2 oproti normálu čo mávam 0,3-0,4 l/h
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

Napísať odpoveď

Návrat na "Novinky & Tlačové správy"