pomooc...zapojenie radia pioneer

Moderátor: stinger11

Napísať odpoveď
misko1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02.12.2013 15:08

pomooc...zapojenie radia pioneer

Príspevok od používateľa misko1207 »

Vie mi niekto pomoct? Mam touareg r2005 mam problem zo zapojenim radia kupil som si redukciu na most pozapajal kable no hned po zapojeni na most sa mi spusti radio nejde ho ani vypnut iba odpojenim konektora..... co s tym poradte.......chcem aby to fungovalo na spinanie....vsetky kable mam zapojene spravne no zistil som ze na pine kde ma byt spinavy prud 12v mam prud staly cize mam dva pini na staly prud a ani jeden nieje spinany

Používateľov profilový obrázok
ameron
Profík
Profík
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: 09.03.2009 23:07

Re: pomooc...zapojenie radia pioneer

Príspevok od používateľa ameron »

Najdi na poistkach kde je zapalovanie (12V pri zapnutom zapalovani alebo ked je nastartovane inak tam nema byt napatie) a na to to zapoj, alebo prerus napajaci kabel radia navyse spinacom aby si si vedel radio zapnut aj ked nie kluc v zapalovani. Ja mam neorigo radio Alpine a mam na napajaci vodic radia pripojene dva kable jeden staly 12V preruseny spinacom - zapnem radio ked ja chcem aj ked nie je nastartovane a druhy ide zo zapalovania aby sa radio same zaplo pri nastartovani ak som ho predtym uz nezapol rucne.

misko1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02.12.2013 15:08

Re: pomooc...zapojenie radia pioneer

Príspevok od používateľa misko1207 »

Ameron dik za odpoved no velmi mi nepomohla radio co mam nema manualne zapinanie ani vypinanie .. nieaom v tomto manik no v moste som meral a 12v mam stale na oboch vodicoch ci mam nastartovene alebo nie... neviem co s tym robit aapli zajdem do vw nech sa na to pozru lebo zosediviem

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: pomooc...zapojenie radia pioneer

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

co to je za radio ked nema cudel,nebo kolecko na zapnutie

misko1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02.12.2013 15:08

Re: pomooc...zapojenie radia pioneer

Príspevok od používateľa misko1207 »

Pioneer avh 2400bt je ro 2 din dvd mal som ho prwdtym v superbe vserko islo tak ako ma byt na zapinanie kluca na touaregu mi to takto ist nechce....

Používateľov profilový obrázok
ameron
Profík
Profík
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: 09.03.2009 23:07

Re: pomooc...zapojenie radia pioneer

Príspevok od používateľa ameron »

misko1207 napísal:Ameron dik za odpoved no velmi mi nepomohla radio co mam nema manualne zapinanie ani vypinanie .. nieaom v tomto manik no v moste som meral a 12v mam stale na oboch vodicoch ci mam nastartovene alebo nie... neviem co s tym robit aapli zajdem do vw nech sa na to pozru lebo zosediviem
Vsak prave o to ide sa si tam nameral stalych 12V potrebujes si tam potiahnut kabel od zapalovania ktore najdes najlepsie na poistkach. Treba pozriet schemy zapojenia toho radia kde ma byt stalych 12V a kde zapalovanie. Nic konkretnejsie ti nik neporadi kym nevidi schemu zapojenia radia a aky tam mas konektor v touaregu, pretoze aj tie su rozne v zavislosti od vybavy. Ja som v tom konektore napriklad nemal ani vodice na repro pretoze som tam mal predtym digitalny system a slo to po cane cize som to musel riesit tahanim dalsich kablov.
V principe kazde neorigo radio to ma spravene analogovo ze jeden vodic je na stalych 12V aby sa udrzala pamat a druhy napatovy kabel ma ist na zapalovanie jt to signal kedy sa ma zapnut radio preto ani nepotrebujes mat na radio tlacidlo power on/off.
Nic lepsie ti nik neporadi treba to spravit podla okolnosti ak to nevies sam daj to spravit elektrikarovy.
V principe sa to da spravit zatial najjednodchsie tak ako som ti pisal na zaciatku ze namiesto stalych 12V tam prived kablom od poistiek 12V zapalovania. Ak tomu nerozumies nebudes to vediet spravit sam.

misko1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02.12.2013 15:08

Re: pomooc...zapojenie radia pioneer

Príspevok od používateľa misko1207 »

Uz som teraz pochopil ospravaedlnujem sa teda dakujem za pomoc myslim ze to bude uz ok. Ameron dik

Napísať odpoveď

Návrat na "Radia a navigacie"