Tvrdý zadok

Moderátor: mobilik

Napísať odpoveď
Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Prosím vás, je normálne, že má tá moja dvojka prekliato tvrdý zadok na seriovom podvozku alebo to je bežné pri dvojkách? Môj problém je v tom, že je hrozne cítiť každý hrbol. No hrozne nekomfortné to je. :D V domnení, že to pomôže som vymenil všetky tlmiče, dal som dozadu plynovo-kvapalinové Monroe ale struny som nechával pôvodné. Ale výsledok 0bodov.
Je možné nejako zistiť či tam nemám nejaké tvrdé struny z iného auta napr? nejaké označenie na nich hľadať alebo priemer struny. Totižto niekedy mám pocit že tam snaď ani nemám tlmiče ale roxory také pecky to dáva do karoserie. Ale keď skočím na ťažné auto ide dole a tlmiče si aj odfukujú (či neviem či to je závada alebo normal).

Neviete mi poradiť ako si s tým pomôcť? Nepomohli by struny z nejakého maloobjemného benzináku aby to zmäklo? Ja mám hladkú 1.6D v TDčkovej kasni a tie su možno tvrdšie.

Ďakujem za rady. :)
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Alebo inak... čo všetko určuje tvrdosť podvozku/zadnej nápravy? Struny,tlmiče, rozmer a tlak v gumách?
Tvrdosť strún sa dá nejako zistiť? Napr priemerom struny?
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Používateľov profilový obrázok
MarekGTI
Profík
Profík
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 01.02.2009 17:41
Bydlisko: KS
Kontaktovať používateľa:

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa MarekGTI »

Z mojej skúsenosti rozmer a tlak v pneu robí dosť. Mal som 205/50 15 a fúkal som ich na 1,8 bar a po prezutí na 195/50 15 mi ich v pneuservise nafúkli na 2,2 bar a bol to citeľný rozdiel, tak som ich spustil na 2 bar a tak to mám. Tlmiče tiež na to majú vplyv, pružiny som ešte nemenil, ale si myslím, že pružiny majú hlavne vplyv na to aby sa auto nenakláňalo v zákrute, nerovnosti filtrujú hlavne tlmiče a pneumatiky.

stevocz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 16.03.2009 12:27
Bydlisko: Košice

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa stevocz »

ja to mam rovnako. zadok riadne tvrdy. ked prechadzam cez kolaje tak to su riadne rany. za tvrdost moze vykaska gum, tlmice a pruziny. Ak su pruziny velmi tvrde tak sa nestihnu stlacit, rovnako je to aj pri tlmicoch. a cim nizsie a tvrdsie gumy to menej pruzi.

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Pneumatiky zadné mám na 1,7bar ale aj tak to je tvrdé, tlmiče som vymenil mysliac, že drahšie mi pomôžu a už len struny ostávajú. :) Asi z iného auta kuknúť lebo podľa autokelly sú z benzína a z diesla vzadu rovnaké. Len zase mäkšie = nižšie však?
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

stevocz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 16.03.2009 12:27
Bydlisko: Košice

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa stevocz »

to ci maksie budu aj nizsie sa neda povedat. je pravda ze sa lahsie mozu stracit ale tie su potom vacsinou dlhsie aby pri stlaceni dosiahlo rovnaku vysku.

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa Kamikaze »

Nenapadá ťa z akého auta by sa tam dali vyskúšať pružiny? Lebo diesele a benzíny majú rovnaké pružiny vzadu. Napadá ma asi tak ešte Golf 1 či neje ľahší. Lebo inak koncernové autá ako seat sú určite ťahšie.
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

stevocz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 16.03.2009 12:27
Bydlisko: Košice

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa stevocz »

tak to netusim. neriesil som to

Používateľov profilový obrázok
Jelko4
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: 13.08.2008 18:48
Bydlisko: medzi TT a PN

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa Jelko4 »

mam sice uplne ine auto ale tiez som nebol spokojny s pruzenim, moc tvrde a presne opacne vlastnosti ako mali v danej situacii mat. Vymenil som seriove pruziny za HR dokonca znizene a komfort bol hned vacsi a o vlastnostiach ani nehovorim
Passat 3C 2.0tdi sportline, Alhambra 2.0 tdi stylance

Kamikaze
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 02.06.2013 21:36
Bydlisko: Sereď

Re: Tvrdý zadok

Príspevok od používateľa Kamikaze »

No našiel som najmenšie zníženie 30/30 na na tejto stránke pritom ja by som auto prijal skôr naopak ešte zvýšiť. :/ A nešiel by som do risku, žeby som zato zaplatil 200€ a bolo by to tvrdé ako športové pružiny. :/
VW Golf mkII 1.6D 40kw na zadku emblem GTD :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a kolesá"